Przejdź do treści

Aktualności:

Termomodernizacyjny sukces

Dodane: Piątek, 24 marca 2017

Ponad 2,5 miliona złotych – tyle wynosi łączna wartość dofinansowania dwóch projektów z zakresu termomodernizacji, które zrealizuje gmina Polkowice, dzięki wsparciu środków unijnych.

60 lat temu odkryto miedź pod Sieroszowicami

Dodane: Czwartek, 23 marca 2017

Tam, gdzie dokonano historycznego odwiertu, odbyły się uroczystości rocznicowe. Wzięła w nich udział Kazimiera Wyżykowska, żona dr. Jana Wyżykowskiego, odkrywcy polskiej miedzi.

Stop pożarom traw

Dodane: Czwartek, 23 marca 2017

Przełom zimy i wiosny to okres, w którym wyraźnie wzrasta liczba pożarów traw na łąkach i nieużytkach rolnych. Spowodowane jest to wypalaniem suchych traw i pozostałości roślinnych. Obszary zeszłorocznej wysuszonej roślinności są doskonałym materiałem palnym, co w połączeniu z nieodpowiedzialnością ludzi skutkuje gwałtownym wzrostem pożarów. 

Zróżnicowana oferta w jednym miejscu

Dodane: Wtorek, 21 marca 2017

Dziś w sali sportowej Gimnazjum Nr 2 odbyła się kolejna edycja Targów Edukacyjnych. W jednym miejscu uczniowie gimnazjów mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół średnich z terenu kilku powiatów.

Wiosna, wiosna, wiosna ach to ty!

Dodane: Wtorek, 21 marca 2017

Barwne korowody polkowickich przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych przeszły dziś ulicami miasta, by symbolicznie przywitać wiosnę. – Nie lubimy zimy, mamy już jej dość – mówiły nam dzieci.

Footsteps – aplikacja mobilna dla Polkowic

Dodane: Poniedziałek, 20 marca 2017

Urządzenia mobilne z dostępem do Internetu posiada niemal każdy. To często podstawowe źródło informacji, także o mieście, które zamierzamy zwiedzić lub, w którym spędzamy czas w podróży, choćby czekając na autobus. Wówczas w smartfonie szukamy informacji o mieście, często korzystając ze specjalnych aplikacji, takich jak footsteps.

Konkurs matematyczny na wysokim poziomie

Dodane: Poniedziałek, 20 marca 2017

W Szkole Podstawowej Nr 3 odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny klas trzecich. Zwyciężyły Klaudia Mazur ze Szkoły Podstawowej w Przemkowie oraz Wiktor Morawski ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Polkowicach.

Piękne jak…Żukowskie Śnieżyce

Dodane: Piątek, 17 marca 2017

Wchodząc do wilgotnego łęgu jesionowo – olszowego nieopodal Żukowa, po kilkunastu czy kilkudziesięciu metrach naszym oczom ukazuje się przepiękny widok - ogromne łany śnieżycy wiosennej Leucojum vernum – rośliny zagrożonej w skali kraju i regionu. 

Nie ma wolności bez samorządności

Dodane: Piątek, 17 marca 2017

Wczoraj (16.03) w Warszawie odbyło się Ogólnopolskie forum Samorządowe. - To największe zgromadzenie samorządowców ostatnich lat, ale wcześniej nie było takiej potrzeby – powiedział Zygmunt Frankiewicz, prezes Związku Miast Polskich, prezydent Gliwic. Samorządowcy nie zgadzają się na wprowadzane i zapowiadane przez rząd zmiany, szczególnie o charakterze ustrojowym, dlatego postanowili działać wspólnie i solidarnie.

Ruszyły remonty. Będą utrudnienia w ruchu.

Dodane: Czwartek, 16 marca 2017

Dziś przy ul. Lipowej w Polkowicach rozpoczęły się prace modernizacyjne sieci gazowej. Z tego powodu czekają nas w tym miejscu utrudnienia w ruchu pieszym.