Przejdź do treści

Aktualności:

Dni Polkowic bez komarów

Dodane: Czwartek, 13 czerwca 2019

Dobra wiadomość dla mieszkańców naszej gminy. Już jutro rozpocznie się akcja odkomarzania Centrum Piknikowego w Polkowicach. Dzięki temu Dni Polkowic powinny nam upłynąć bez towarzystwa tych dokuczliwych owadów.

Oceń funkcjonowanie miasta

Dodane: Czwartek, 13 czerwca 2019

Gmina Polkowice przygotowuje się do udziału w konkursie ogłoszonym przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. W tym celu konieczne jest przeprowadzenie wśród mieszkańców badania dot. oceny funkcjonowania miasta w obszarach: środowiskowym, społecznym, gospodarczym, przestrzennym i administracyjnym.

Jest odpowiedź ministerstwa na apel włodarzy Polkowic i Lubina

Dodane: Środa, 12 czerwca 2019

„Na odcinku drogi S3 pomiędzy Polkowicami i Lubinem prowadzone są prace inwentaryzacyjne i analizowane scenariusze dokończenia inwestycji”. To synteza odpowiedzi z Ministerstwa Infrastruktury na apel prezydenta Roberta Raczyńskiego i burmistrza Łukasza Puźnieckiego z maja tego roku, o niezwłoczne wznowienie prac na niedokończonym odcinku drogi ekspresowej.

OSTRZEŻENIE!

Dodane: Środa, 12 czerwca 2019

IMGW Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu wydało ostrzeżenie pogodowe.

Wybór ławników na kadencję 2020-2023

Dodane: Środa, 12 czerwca 2019

W związku z upływem w dniu 31 grudnia 2019 czteroletniej kadencji ławników orzekających w sprawach rozpoznawanych w Sądzie Rejonowym w Lubinie i Sądzie Okręgowym w Legnicy, Prezes Sądu Okręgowego w Legnicy zwrócił się do Rady Miejskiej w Polkowicach z prośbą o dokonanie naboru kandydatów na ławników: do Sądu Okręgowego w Legnicy 6 ławników, do Sądu Rejonowego w Lubinie 8 ławników, w tym 4 do orzekania w sprawach z zakresu prawa pracy.

Zagłosuj na projekt PBO

Dodane: Wtorek, 11 czerwca 2019

Zakończyła się weryfikacja wnioksów do Polkowickiego Budżetu Obywatelskiego na 2020 rok. Od przyszłego poniedziałku (17.06) rozpocznie się głosowanie na wybrane projekty.

Sobota na dwóch kółkach

Dodane: Sobota, 08 czerwca 2019

Od dziś do dyspozycji mieszkańców Polkowic jest 50 rowerów miejskich, rozlokowanych w ośmiu stacjach rowerowych. Aby z nich skorzystać wystarczy... telefon.

Można już składać wnioski na wymianę pieców

Dodane: Piątek, 07 czerwca 2019

Ruszył nabór wniosków o dofinansowanie wymiany starych pieców na ekologiczne źródła ogrzewania. O dotację ubiegać się mogą osoby fizyczne posiadające tytuł prawny do nieruchomości oraz wspólnoty mieszkaniowe, których członkowie  korzystają z ciepła wytworzonego we wspólnej kotłowni.

Pochwal się swoim ogrodem!

Dodane: Czwartek, 06 czerwca 2019

Do 26 czerwca można zgłaszać swój akces do gminnego konkursu na „Najładniejszy ogród i balkon w 2019 roku”.