Przejdź do treści

Aktualności:

Biblioteka rozstrzygnęła konkursy

Dodane: Piątek, 17 maja 2019

Znamy już wyniki konkursów, plastycznego i literackiego, organizowanych przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Polkowicach.  Uroczyste wręczenie nagród  zaplanowano na 23 maja br.

Będzie smacznie i wesoło

Dodane: Poniedziałek, 13 maja 2019

Kuchnia dawniej i dziś. Jak bardzo się zmieniła? Przekonać się o tym i spróbować będzie można już w najbliższą sobotę, 18 maja, w Sobinie.  Imprezie towarzyszyć będą kiermasze, warsztaty, koncerty. Najważniejszym punktem dnia będzie rozstrzygnięcie  XX Konkursu Kulinarnego „Kuchnia dawniej – kuchnia dziś".  

SZTUKmistrz czyli spotkania z kulturą i sztuką

Dodane: Środa, 08 maja 2019

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Polkowicach zaprasza do udziału w wykładach połączonych z warsztatami plastycznymi, które odbędą się w ramach spotkań z cyklu „SZTUKmistrz czyli spotkania z kulturą i sztuką”.  Zajęcia poprowadzi wykładowca rysunku i malarstwa – Szymon Teluk.

Majówka w Amfiteatrze

Dodane: Poniedziałek, 29 kwietnia 2019

Zapraszamy na niezapomnianą majówkową imprezę. Już 2 maja w Centralnym Parku Zabaw i Wypoczynku odbędzie się pełna atrakcji impreza, na której nie może nikogo zabraknąć.  Gwarantujemy dobrą zabawę wszystkim pokoleniom, które lubią się pośmiać i posłuchać dobrej, chwytliwej muzyki.  

Jak wyglądasz, czytelniku?

Dodane: Sobota, 27 kwietnia 2019

Na to pytanie ma odpowiedzieć konkurs plastyczny, ogłoszony przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Polkowicach.

Rozwijają artystyczne pasje

Dodane: Środa, 17 kwietnia 2019

Uczestnicy Akademii Artystycznej „Młody Etnograf”, prowadzonej przez Wiejski Ośrodek Kultury w Sobinie, wzięli udział w kolejnych, bardzo ciekawych i pasjonujących zajęciach.

Wyróżnienie dla młodych aktorów

Dodane: Wtorek, 16 kwietnia 2019

Grupa teatralna „Tatarak” z Polkowic Dolnych została wyróżniona podczas VII Ogólnopolskiego Dziecięcego Festiwalu Teatralnego „Przestrzeń wyobraźni” w Teatrze Ziemi Rybnickiej. Zespół z Polkowic wystawił na scenie spektakl pn. „Byle do Lata”.

Świąteczne konkursy

Dodane: Piątek, 12 kwietnia 2019

Cały wczorajszy dzień upłynął w świetlicy wiejskiej w Sobinie na komponowaniu stroików wielkanocnych, tworzeniu palm oraz ozdabiania pisanek metodą ecoprint i woskiem pszczelim za pomocą barwników naturalnych.

Malowanie pisanek na Rynku

Dodane: Środa, 10 kwietnia 2019

Święta Wielkiejnocy zbliżają się coraz większymi krokami, czas zatem przygotować pisanki! Już w piątek, 12 kwietnia na polkowickim Rynku odbędzie się wspólne malowanie pisanek. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Polkowic, by wraz z burmistrzem Łukaszem Puźnieckim i starostą powiatu polkowickiego Kamilem Ciupakiem wzięli udział w tym wspólnym wielkanocnym wydarzeniu.

Konkurs na satyryczną kartkę

Dodane: Wtorek, 02 kwietnia 2019

Polkowickie Centrum Animacji organizuje konkurs plastyczny na Okolicznościową Kartkę Satyryczną.