Przejdź do treści

Aktualności:

Polkowicki Festiwal Ziemi

Dodane: Poniedziałek, 24 kwietnia 2017

Dziś ruszyła w naszym mieście dwuudniowa inicjatywa ekologiczna, która ma na celu m. in. uwrażliwienie młodych ludzi na konieczność ochrony przyrody.

Mnóstwo interesujących wydarzeń

Dodane: Piątek, 21 kwietnia 2017

W najbliższy poniedziałek (24.04) rozpoczyna się Polkowicki Festiwal Ziemi. W ramach tegorocznej edycji zaplanowano szereg wydarzeń, w tym konkursy, zabawy edukacyjne czy wystawy. Szczegóły na plakacie poniżej.

Frajda dla dzieci i nie tylko

Dodane: Czwartek, 20 kwietnia 2017

Gry planszowe rozwijają umiejętność logicznego myślenia i są doskonałym sposobem spędzania czasu. A gdyby tak zagrać na dużych planszach na nawierzchni asfaltowej? To dopiero frajda. Już niedługo będą mogli się o tym przekonać mieszkańcy Polkowic i to niekoniecznie ci najmłodsi.

Bezpieczne i komfortowe

Dodane: Środa, 19 kwietnia 2017

W ostatnim czasie dwa place zabaw w naszej gminie zostały zmodernizowane – przy ulicy Dąbrowskiego w Polkowicach oraz Guzicach.

Ruszyły egzaminy gimnazjalne!

Dodane: Środa, 19 kwietnia 2017

Ok. 260 uczniów klas trzecich z obu polkowickich gimnazjów pisze właśnie egzamin. To jeden z ostatnich egzaminow gimnazjalnych.

Jutro sesja Rady Miejskiej

Dodane: Środa, 19 kwietnia 2017

W czwartek o godzinie 11 rozpocznie się kolejna w tym roku sesja Rady Miejskiej. Poniżej porządek obrad.

Będą się uczyć i wypoczywać nad morzem

Dodane: Środa, 19 kwietnia 2017

– Będę bardzo tęskniła za rodzicami, ale z drugiej strony bardzo się cieszę, że jadę – mówiła 9-letnia Zuzia z SP 2, która wraz z grupą ponad 300 dzieci wyjechała dziś na „Zieloną szkołę”.

Historię mają w paluszku

Dodane: Środa, 12 kwietnia 2017

Kto był pierwszym burmistrzem Polkowic? Kim z wykształcenia był Jan Wyżykowski? Ile bram miejskich miały kiedyś Polkowice? Na te i 57 innych pytań odpowiadali reprezentanci wszystkich szkół z terenu gminy, podczas dzisiejszego quizu historycznego.

To najlepsi z najlepszych

Dodane: Środa, 12 kwietnia 2017

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza przy Ochotniczej Straży Pożarnej z Suchej Górnej została wyróżniona w konkursie „Najlepsi z najlepszych”. Nagrody młodzi strażacy odebrali w Muzeum Niepodległości w Warszawie.