Przejdź do treści

Groszkowy festiwal dla dzieci

Groszkowy festiwal dla dzieci

Dodane: Piątek, 21 kwietnia 2017

Wiosna w Polkowicach upływa pod znakiem Teatru. W marcu dorośli mogli oglądać spektakle w ramach XIX edycji „Obliczy Teatru”, natomiast kwiecień „należy” do najmłodszych. 24 kwietnia rozpocznie się VI Festiwal Spektakli dla Dzieci „Na ziarnku grochu”.

 

Tradycyjnie już Polkowickie Centrum Animacji dba o edukację teatralną najmłodszych mieszkańców sprowadzając do Polkowic wspaniałe zespoły z ciekawymi przedstawieniami, które nie tylko bawią, ale także uczą. Tym samym dzieci mają możliwość poznania magicznego świata Teatru.

W tym roku w repertuarze znalazły się 3 spektakle. 24 kwietnia Teatr Lalki i Aktora z Wałbrzycha pokaże sztukę „Mały Ktoś i Pogromca Potworów”, czyli zabawną historię nieśmiałego chłopca, który wyrusza w niezwykłą podróż, aby pokonać własne strachy. Historia Małego Ktosia rozgrywa się w kolorowej, baśniowej scenerii, postaci przemieszczają się między „półkami” szafy pośród wielobarwnych rekwizytów. To bajka muzyczna, w której dźwięki, piosenki i sugestywne obrazy przeważają nad warstwą tekstu, a główni bohaterowie pochodzą z dziecięcych rysunków rodem z wyobraźni.

Drugiego dnia Festiwalu dzieci zobaczą przedstawienie „Kopciuszek” w wykonaniu aktorów Lubuskiego Teatru z Zielonej Góry. Dobrze znana baśń nabiera zupełnie innego wymiaru. Opowieść urozmaicono o kilka wątków fantastycznych – pojawi się sporo elementów magii, wiedźmy i czarownice... Spektakl kryje w sobie dreszczyk emocji, ale podany jest w lekki i zabawny sposób, dzięki czemu przybliża i pomaga zrozumieć kwestie, takie jak odrzucenie, rywalizacja czy samotność. Sztuka stanowi połączenie teatru lalek oraz teatru formy, a całości towarzyszą multimedialne projekcje będące dodatkowym atutem.

Na zakończenie, 28 kwietnia, Zdrojowy Teatr Animacji z Jeleniej Góry zaprezentuje „Czarownice w bibliotece” - piękną, pouczającą, a zarazem pełną dobrego humoru i niezwykłych tajemnic bajkę. W pewnej bibliotece coraz częściej mają miejsce zagadkowe zajścia. Okazuje się, że odpowiedzialne są za to nie mole książkowe, jak to zwykle bywa, ale... czarownice. Jedynie pisarz, Pan Piotr nie ustępuje w walce. Czy uda mu się ocalić książki i przechytrzyć podstępne wiedźmy? Ciekawa scenografia, wesoła muzyka, dwuznaczne poczucie humoru oraz nietypowe i niebanalne lalki sprawią, że sztuka przypadnie do gustu nie tylko najmłodszym widzom, ale również ich opiekunom.

Na tym jednak nie koniec festiwalowych atrakcji. Organizatorzy przygotowali dla najmłodszych teatromanów również wystawę lalek teatralnych ze zbiorów Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze, konkurs plastyczny „Mój groszkowy przyjaciel”oraz przeglądy: XXI Przegląd Teatru Jednego Aktora „Humor satyra w poezji i prozie” i XXI Przegląd Teatralny „Kurtyna”, a także wiele niespodzianek.

Więcej informacji na stronach www.pca.pl oraz naziarnkugrochu.com lub pod nr tel. 76 746 88 18. Rezerwacja miejsc mailowo: lukasz.golinczak@pca.pl lub faksem pod nr 76 746 88 11.

 

Groszkowy festiwal dla dzieci

Konrad Kaptur