Przejdź do treści

Powstaje Akademia Górnika

Powstaje Akademia Górnika
fot. KS Górnik Polkowice

Dodane: Czwartek, 25 kwietnia 2019

Górnik Polkowice przystąpił do programu Certyfikacji Szkółek Piłkarskich PZPN. Polski Związek będzie obserwował Akademię i przyznawał gwiazdki za rozwój każdego działu.

 

Program Certyfikacji Szkółek Piłkarskich to innowacyjny projekt skierowany do podmiotów prowadzących szkolenie dzieci w zakresie piłki nożnej. Jego ideą jest wyznaczanie standardów pracy z młodymi zawodnikami, pomoc w ich szkoleniu oraz weryfikacja szkółek.

 

 

Polski Związek Piłki Nożnej będzie oceniał m.in.: kwalifikacje trenerów, infrastrukturę sportową, liczbę szkolonych drużyn oraz program szkoleniowy.

 

 

– PZPN określił standardy w których chcemy się poruszać. Jako Akademia Górnik Polkowice chcemy aplikować o złote gwiazdki tak, żeby nasza akademia był postrzegana jako funkcjonująca na najwyższym poziomie. Przed nami wielomiesięczna praca systemowa. Naszym celem jest bazowanie na własnych zawodnikach z Polkowic oraz okolicznych miejscowości Zagłębia Miedziowego – mówił Konrad Janczak – trener koordynator.

 

 

Futbol to sport drużynowy. Ale w sporcie drużynowym liczą się także jednostki tzw. perełki. Taki też ma być cel akademii Górnika Polkowice.

 

 

– Kiedyś ci młodzi utalentowani piłkarze zasilą nasz I zespół. Inni mam nadzieję będą grać na jeszcze wyższym poziomie. Pozostali zawodnicy zostaną w przyszłości wypożyczeni do ościennych drużyn z IV ligi. Będą cały czas monitorowani, a w razie postępu wzmocnią nasz I zespół seniorów – dodaje Konrad Janczak.

 

 

Dzięki Programowi Certyfikacji Szkółek, zarówno dzieci grające w piłkę nożną jak i ich rodzice uzyskują pewność, że certyfikowana szkółka piłkarska spełnia standardy szkoleniowe, jest bezpieczna, a jej kadra ma kwalifikacje niezbędne do tego, aby szkolić zawodników.