Przejdź do treści

Wiadomości z gminy:

60 lat temu odkryto miedź pod Sieroszowicami

Dodane: Czwartek, 23 marca 2017

Tam, gdzie dokonano historycznego odwiertu, odbyły się uroczystości rocznicowe. Wzięła w nich udział Kazimiera Wyżykowska, żona dr. Jana Wyżykowskiego, odkrywcy polskiej miedzi.

Stop pożarom traw

Dodane: Czwartek, 23 marca 2017

Przełom zimy i wiosny to okres, w którym wyraźnie wzrasta liczba pożarów traw na łąkach i nieużytkach rolnych. Spowodowane jest to wypalaniem suchych traw i pozostałości roślinnych. Obszary zeszłorocznej wysuszonej roślinności są doskonałym materiałem palnym, co w połączeniu z nieodpowiedzialnością ludzi skutkuje gwałtownym wzrostem pożarów. 

Kulturalne Polkowice:

„Gdy przyjdzie sen” jutro w Auli Forum

Dodane: Czwartek, 23 marca 2017

W piątek (17.03) w ramach Polkowickich Dni Teatru widzowie będą mieli możliwość obejrzenia tragedii miłośnej w wykonaniu Pawła Wolak i Katarzyny Dworak.

Polkowickie Dni Teatru tuż tuż

Dodane: Czwartek, 23 marca 2017

Jutro (9 marca) na scenie w Auli Forum polkowickiego Zespołu Szkół widzowie zobaczą wybitnego aktora, Andrzeja Seweryna w doskonałym przedstawieniu „Mój Molier”. Będzie to pierwszy spektakl w ramach IXI edycji Polkowickich Dni Teatru.  

Teatralna wiosna w Polkowicach

Dodane: Czwartek, 23 marca 2017

Już po raz 19. odbędą się XIX Polkowickie Dni Teatru. Jak co roku zaprezentowane zostaną najlepsze spektakle teatralne z całej Polski. Patronem Honorowym tegorocznej edycji jest Wojciech Pszoniak – wybitny aktor filmowy i teatralny, a plakat tradycyjnie przygotował założyciel i dyrektor Sceny Plastycznej KUL, prof. Leszek Mądzik.

Ze sportowych aren:

Gorzów pokonany! Ćwierćfinałowa seria trwa dalej!

Dodane: Sobota, 25 marca 2017

Nasze dziewczyny pokazały dziś wielki charakter. Wytrzymały ogromną presję i pokonały akademiczki z Gorzowa Wielkopolskiego 82:69 dzięki niesamowitym rzutom trzypunktowym w ostatniej kwarcie. To oznacza, że w serii do trzech wygranych przegrywamy 1:2. Mecz numer cztery jutro, o 19.

Renata Szykulska mistrzynią świata!

Dodane: Środa, 22 marca 2017

Renata Szykulska, zawodniczka LKS Polkowice wywalczyła złoty medal w skoku w dal podczas Halowych Mistrzostwach Świata Masters w lekkiej atletyce. Gospodarzem imprezy jest Daegu (Korea Południowa).

Odwrócić losy rywalizacji - tak, to jest możliwe!

Dodane: Wtorek, 21 marca 2017

Po dwóch meczach ćwierćfinałowej serii nasze dziewczyny są pod ścianą. Aby myśleć o awansie do czołowej czwórki obecnego sezonu najbliższy pojedynek z akademiczkami z Gorzowa Wielkopolskiego muszą wygrać.