Przejdź do treści

Wiadomości z gminy:

Polkowicki Festiwal Ziemi

Dodane: Poniedziałek, 24 kwietnia 2017

Dziś ruszyła w naszym mieście dwuudniowa inicjatywa ekologiczna, która ma na celu m. in. uwrażliwienie młodych ludzi na konieczność ochrony przyrody.

Mnóstwo interesujących wydarzeń

Dodane: Piątek, 21 kwietnia 2017

W najbliższy poniedziałek (24.04) rozpoczyna się Polkowicki Festiwal Ziemi. W ramach tegorocznej edycji zaplanowano szereg wydarzeń, w tym konkursy, zabawy edukacyjne czy wystawy. Szczegóły na plakacie poniżej.

Kulturalne Polkowice:

Piękne i bardzo pomysłowe

Dodane: Poniedziałek, 24 kwietnia 2017

160 prac wpłynęło na Konkurs Plastyczny „Polkowice - moje miasto” będący częścią obchodów 50-lecia ponownego nadania praw miejskich naszemu miastu. Autorzy najlepszych prac odebrali nagrody podczas uroczystego podsumowania w kinie. Wręczała je Renata Dembek, wiceburmistrz Polkowic.

Odkryj urok zdjęć starych Polkowic

Dodane: Piątek, 21 kwietnia 2017

Jeszcze do 28 kwietnia w bibliotece można oglądać wystawę zdjęć z kolekcji regionalisty, miłośnika historii Polkowic, Grzegorza Kardysia. Warto ją obejrzeć, bo zdjęcia pozwalają odbyć podróż w czasie.

Konkurs etnograficzny

Dodane: Czwartek, 20 kwietnia 2017

Jeszcze do 10 kwietnia można zgłaszać prace na konkurs etnograficznym „PISANKA – KRASZANKA”. To już 30. edycja tego wydarzenia, które rokrocznie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem.

Ze sportowych aren:

Zrobić ten ostatni krok

Dodane: Sobota, 22 kwietnia 2017

Brązowy medal jest na wyciągnięcie ręki. Jeśli jutro nasze dziewczyny pokonają w Bydgoszczy po raz trzeci Artego zakończą rywalizację i zajmą trzecie miejsce w rozgrywkach Basket Ligi Kobiet sezonu 2016/2017. Mecz zaczyna się o godzinie 19.

Koszykarki CCC Polkowice zrobiły pierwszy krok ku medalowi

Dodane: Środa, 19 kwietnia 2017

Aby zdobyć brązowy medal mistrzostw Polski trzeba wygrać trzy mecze. Dziś nasze dziewczyny wygrały pierwszy pojedynek. Były lepsze od bydgoskiego Artego i pokonały rywalki 80:63. Do końcowego sukcesu potrzebują jeszcze dwóch wygranych. 

Jutro CCC zaczyna walkę o brązowy medal

Dodane: Wtorek, 18 kwietnia 2017

Rozgrywki Basket Ligi Kobiet wkraczają w decydującą fazę. Do rozstrzygnięcia pozostały te najważniejsze kwestie – który z zespołów wywalczy tytuł mistrzowski, wicemistrzowski oraz brązowy medal. O ten ostatni powalczą nasze dziewczyny z bydgoskim Artego.