Przejdź do treści

Gminny Architekt Zieleni radzi:

Wokół biało i różowo

Dodane: Piątek, 21 kwietnia 2017

Druga połowa kwietnia to w przyrodzie preludium do majowego bogactwa kwiatów, kolorów, zapachów.

Kwiaty wczesnego kwietnia

Dodane: Piątek, 07 kwietnia 2017

Koniec marca i początek kwietnia kojarzy nam się głównie z kwitnącymi forsycjami. W naszym mieście to też czas kwitnienia przepięknej wiśni japońskiej prawdopodobnie odmiany Ruby.

Tawuły japońskie wiosną

Dodane: Czwartek, 30 marca 2017

Już zaczynają kwitnąć forsycje, za chwilę dołączą do nich magnolie, a potem z dnia na dzień coś będzie kwitło, coś przekwitało. Chciałabym na bieżącą wskazywać urodę naszej lokalnej zieleni budzącej się po zimowym śnie.

Marzec w ogrodzie

Dodane: Wtorek, 28 marca 2017

Przedwiośnie to kolejna z fenologicznych pór roku. Zazwyczaj zaczyna się wraz z początkiem marca, a trwa nawet do połowy kwietnia. Przedwiośnie to czas gdy przyroda powoli budzi się do życia.

Wiosna w parkach

Dodane: Piątek, 24 marca 2017

Wiosna już trwa. Co prawda jeszcze jest dość chłodno ale słońca jest coraz więcej. Zanim na dobre zakwitną nasze ogrody, warto odwiedzić parki i lasy w których przyroda jakże uroczo budzi się po zimowym śnie.

Wiosna w natarciu…

Dodane: Piątek, 17 marca 2017

Pierwsze kwiaty w ogrodach, parkach, lasach, żurawie na polach, a nawet koty wygrzewające się na trawnikach, to oznaka zbliżającej się wiosny.

Targi Gardenia

Dodane: Czwartek, 09 marca 2017

Odbywające się w zeszłym tygodniu Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu  „Gardenia” w Poznaniu utrzymały mnie w przekonaniu, że rzesza miłośników ogrodów z roku na rok, coraz bardziej poszerza się.

Pnącza – mniej znane

Dodane: Środa, 01 marca 2017

Wcześniej pisałam o najbardziej popularnych pnączach czyli glicyniach, milinach, powojnikach, bluszczach i winobluszczach. Teraz chciałam opisać pnącza trochę mniej znane.

Pnącza: bluszcz i winobluszcz

Dodane: Czwartek, 23 lutego 2017

Kolejnymi pnączami które polecam do ogrodów, terenów zieleni są bluszcze i winobluszcze. Pomimo, że nazwy rodzajowe tych roślin są podobne, na tym kończy się podobieństwo.

Luty w ogrodzie

Dodane: Piątek, 10 lutego 2017

Mało kto wie, że ostatnia z zimowych fenologicznych pór roku, trwająca od polowy lutego do początków marca nazywa się SPODZIMEK.

Pnącza - powojniki botaniczne Clematis sp

Dodane: Piątek, 03 lutego 2017

Powojniki na ogół kojarzą się nam z pnączami o dużych, licznych, kolorowych kwiatach, wymagających dużo słońca. Ale te powojniki to tylko jedna z grup nazywana powojnikami wielkokwiatowymi.