Przejdź do treści

Aktualności:

Będzie śledztwo w sprawie postępowań przetargowych

Dodane: Środa, 19 czerwca 2019

Prokuratura Okręgowa w Legnicy wszczęła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez władze Gminy Polkowice w latach 2014-18, kiedy burmistrzem Polkowic był Wiesław Wabik.

Czas laby i beztroski

Dodane: Środa, 19 czerwca 2019

Nareszcie są – wakacje! Długo wyczekiwany i upragniony przez uczniów czas odpoczynku od szkolnych obowiązków.

Młode polkowiczanki w Sejmie

Dodane: Wtorek, 18 czerwca 2019

Dwie uczennice ósmej klasy Szkoły Podstawowej Nr 4 w Polkowicach zostały posłankami XXV Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży.

Mieszkańcy są bezpieczni, zapewniają przedstawiciele KGHM

Dodane: Poniedziałek, 17 czerwca 2019

Anonimowy nadawca wysłał list do samorządowców i ogólnopolskiej gazety. Ostrzegał w nim przed możliwą katastrofą na zbiorniku osadowym Żelazny Most. – To bezpodstawne,  nieodpowiedzialne działanie, obliczone na wywołanie zagrożenia – komentuje Przemysław Nowak, dyrektor Zakładu Hydrotechnicznego KGHM. Poinformował także, że o incydencie zawiadomił odpowiednie służby.

Wiatrak w przebudowie

Dodane: Poniedziałek, 17 czerwca 2019

Prace budowlane przy zabytkowym wiatraku trwają. Krajobraz terenu objętego robotami nie przypomina już tego sprzed kilku miesięcy. 

Niedzielne święto miasta

Dodane: Poniedziałek, 17 czerwca 2019

Występ kabaretowy, spektakl teatralny, koncerty gwiazd, i festiwal kolorów. To podsumowanie wczorajszego dnia, który zakończył dwudniowe święto miasta. Kuliminacyjną częścią wieczoru były występy takich gwiazd jak „Jula”, „Poparzeni Kawą Trzy” czy zespół „COMA”.

Strażacki jubileusz

Dodane: Sobota, 15 czerwca 2019

70 lat temu założono Ochotniczą Straż Pożarną w Suchej Górnej.

"Górnicze" Dni Polkowic

Dodane: Sobota, 15 czerwca 2019

Dzisiejsze odsłona święta miasta rozpoczęły się grą miejską, której tematem była historia Zagłębia Miedziowego. Najlepszy czas w rozwiązaniu wszystkich zagadek uzyskała "Drużyna Wiktorii", która w nagrodę zjedzie do kopalni ZG Rudna. Jak przyznają zwycięzcy, to będzie ich pierwszy zjazd, który już teraz budzi w nich sporo emocji.

Zdrowi, wypoczęci i pełni wiedzy

Dodane: Piątek, 14 czerwca 2019

130 uczniów klas trzecich szkół podstawowych z naszej gminy, wróciło właśnie z trzytygodniowej „Zielonej Szkoły” w Łukęcinie. Oj, będzie co wspominać!

UJW 12 miejsc w górę w rankingu!

Dodane: Czwartek, 13 czerwca 2019

Czasopismo „Perspektywy” opublikowało właśnie ranking, prezentujący najlepsze niepubliczne szkoły wyższe w Polsce w 2019 r. Uczelnia Jana Wyżykowskiego odnotowała w nim wzrost o 12 pozycji i znalazła się na 35. miejscu na 231 uczelni niepublicznych w kraju.

Wybory do Rady Osiedla Polanka – wyniki

Dodane: Czwartek, 13 czerwca 2019

Mieszkańcy Osiedla Polanka wybrali wczoraj (12.06.) członków rady swojego osiedla. Przewodniczącą Rady, po raz kolejny, została Grażyna Sulikowska. Funkcję Przewodniczącej Zarządu pełnić będzie Małgorzata Dulewska.