Przejdź do treści

Aktualności:

Będą bezpłatne badania dla Osiedla Gwarków

Dodane: Poniedziałek, 15 października 2018

Już 17 października, mieszkańcy Osiedla Gwarków będą mogli zarejestrować się w Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych na panelowe badania diagnostyczne, adresowane do kobiet i mężczyzn powyżej 25 roku życia oraz dzieci i młodzieży. Badania będą realizowane z budżetu rady osiedlowej.

Święto Drzewa pełne pozytywnych emocji

Dodane: Piątek, 12 października 2018

Ciekawe warsztaty, prezentacja ekopatrolu Głównego Instytutu Górniczego, rozstrzygnięcie konkursów na film oraz plakat, koncerty. Atrakcji było dziś wiele, ale największym hitem były prognozy pogody w TVN 24. O Polkowicach usłyszała cała Polska.

STOP nowotworom u kobiet – Polkowice wzmacniają profilaktykę

Dodane: Czwartek, 11 października 2018

Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi obchodzony jest 15 października, dlatego na dni 15-17 października zaplanowano w Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych akcję badań w kierunku wykrywania raka piersi i raka szyjki macicy. XII jesienne obchody polkowickiego programu „Chronię Życie przed Rakiem” doskonale wpisują się w europejskie priorytety dotyczące zachorowania Polek na nowotwory. Mieszkanki gminy Polkowice będą mogły, jak co roku, skorzystać z bezpłatnej mammografii, USG piersi, badań cytologicznych oraz nauki samobadania piersi i edukacji.

Miejsc w żłobku wystarczyło

Dodane: Czwartek, 11 października 2018

Dziś, w pierwszej połowie października, na liście rezerwowej jest zaledwie dwoje dzieci, które mogłyby rozpocząć pobyt w żłobku od zaraz. Dla pozostałych maluchów w placówce znalazło się miejsce. Oczywiście jest to sytuacja na teraz.  

Nowe oblicze ulicy Miedzianej

Dodane: Poniedziałek, 08 października 2018

Nowe nasadzenia krzewów, bylin oraz drzew. Deptak przy ulicy Miedzianej całkowicie zmienił swoje oblicze. Jest ładniej i bardziej funkcjonalnie. Podobnie jak na skwerze przy Szkole Podstawowej Nr 2.  

Nowy sztandar na nowy rok akademicki

Dodane: Piątek, 05 października 2018

Dziś w Auli Uczelni Jana Wyżykowskiego uroczyście zainaugurowano rok akademicki 2018/2019. Jednym z ważniejszych punktów inauguracji było przekazanie nowego sztandaru.

Kolorowo i bardziej oszczędnie

Dodane: Czwartek, 04 października 2018

Dziś zarządcy wspólnot mieszkaniowych z gminy Polkowice podpisali listy intencyjne w sprawie realizacji „Programu odnowy elewacji i dociepleń budynków wielorodzinnych w gminie Polkowice na lata 2018-2025”. W jego ramach ma zostać odnowionych 115 budynków wielorodzinnych.

Polkowickie organizacje pozarządowe tworzą Komitet Honorowy

Dodane: Czwartek, 04 października 2018

Polkowickie organizacje pozarządowe poparły inicjatywę burmistrza Wiesława Wabika powołania w gminie Polkowice Rady Aktywności Społecznej. Przedstawiciele tych organizacji zawiązali Komitet Honorowy na rzecz rozwoju aktywności społecznej mieszkańców.

Skutecznie sięgamy po unijne pieniądze

Dodane: Wtorek, 02 października 2018

Kolejny sukces Polkowic w zakresie pozyskiwania środków z funduszy zewnętrznych. Tym razem nasza gmina otrzymała blisko 430 tysięcy złotych na realizację projektu „Wiedza i rozwój. Podniesienie kompetencji kluczowych i umiejętności polkowickich uczniów”.

Podatek od nieruchomości zlikwidowany

Dodane: Piątek, 28 września 2018

Radni Rady Miejskiej poparli projekt burmistrza Wiesława Wabika w sprawie zniesienia podatku od nieruchomości dla osób fizycznych.