Przejdź do treści

Aktualności:

Wkrótce rozpoczną się prace przy wiatraku

Dodane: Środa, 12 grudnia 2018

Przez lata zabytkowy wiatrak holenderski stał i niszczał. Wkrótce rozpoczną się prace związane z jego przebudową. Mają potrwać 18 miesięcy. Plac budowy został już przekazany konsorcjum firm Lider Deko-BAU Sp. z o.o. z Lubina oraz Partner - AKBiK Sp. z o.o. z Wrocławia.  

Aquapark nieczynny do odwołania

Dodane: Środa, 12 grudnia 2018

Od wczoraj Aquapark – Regionalne Centrum Rekreacyjno-Rehabilitacyjne S.A. jest nieczynny. Nie wiadomo, kiedy obiekt zostanie otwarty.

To najlepsi pracownicy

Dodane: Wtorek, 11 grudnia 2018

Dominik Król, pracownik Volkswagen Motor Polska w Polkowicach oraz Eryk Michał Bednarek z Sitechu znaleźli się w gronie najlepszych na świecie absolwentów nauki zawodu koncernu Volkswagen. Otrzymał nagrodę „Best Apprentice Award“.

Lekcja z mistrzem

Dodane: Piątek, 07 grudnia 2018

Dziś w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 uczniowie klas I-III spotkali się z mistrzem Europy w podnoszeniu ciężarów, polkowiczaninem Arkadiuszem Michalskim. Była to doskonała okazja do przekonania się jak wiele trzeba ćwiczyć, by osiągać sukcesy.

Tragiczny wypadek

Dodane: Czwartek, 06 grudnia 2018

Przy wjeździe na drogę ekspresową S3 na wysokości Suchej Górnej doszło do tragicznego wypadku. Autokar przewożący osoby niepełnosprawne z niewyjaśnionych przyczyn przewrócił się. Nie żyje jedna osoba. Trwa akcja ratunkowa.

Mikołaje pobiegli dla Domu Samotnych Matek

Dodane: Czwartek, 06 grudnia 2018

Blisko setka Świętych Mikołajów pobiegła dziś w trzeciej edycji Charytatywnego Biegu organizowanego przez AKS Wybiegani. Humory dopisywały, zebrano też sporo darów dla Domu Samotnej Matki w Ścinawie.

Całowaki

Dodane: Czwartek, 06 grudnia 2018

Trzymają się za ręce, patrzą sobie w oczy i nieustannie żartują. I na każdym kroku okazują sobie czułość. Alfreda i Engelbert Maihs z polkowickiego klubu seniora Słoneczny zakątek świętują 60 – lecie ślubu.

Barbórkowe obchody

Dodane: Wtorek, 04 grudnia 2018

Tradycyjnie, 4 grudnia pod pomnikiem Górnikom Polskiej Miedzi znajdującym się w polkowickim Rynku odbyły się uroczystości barbórkowe. 

Dziś sesja Rady Miejskiej

Dodane: Poniedziałek, 03 grudnia 2018

Dziś o godzinie 17 w sali konferencyjnej polkowickiego Ratusza kolejna sesja Rady Miejskiej kadencji 2018-2023.

Jutro otwarcie lodowiska

Dodane: Piątek, 30 listopada 2018

Jutro o godzinie 10 rano otwieramy lodowisko. W dniu otwarcia wstęp na obiekt będzie bezpłatny.

Pamięci górników

Dodane: Czwartek, 29 listopada 2018

Dziś rano w kościele pw. św. Barbary w Polkowicach odbyła się Msza św. w intencji górników KGHM, którzy zginęli w kopalniach miedzi.