Przejdź do treści

Aktualności:

Rusza budowa Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego

Dodane: Poniedziałek, 11 grudnia 2017

Zakład Opiekuńczo-Leczniczy powstanie przy Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych. W tym tygodniu rozpoczyna się realizacja inwestycji. Pierwsi pacjenci powinni zostać przyjęci za rok.

Kończymy wymianę okien, zaczynamy remonty elewacji

Dodane: Poniedziałek, 11 grudnia 2017

Uchwalony przez Radę Miejską w 2000 roku Program poszanowania energii, w ramach którego wymieniamy w Polkowicach okna dobiega końca. Wkrótce rozpocznie się nowy program, tym razem będzie dotyczył malowania, napraw elewacji i dociepleń. 

Ponad 9 milionów unijnego dofinansowania

Dodane: Piątek, 08 grudnia 2017

W kończącym się roku 2017 gmina Polkowice  przystąpiła do realizacji siedmiu projektów współfinansowanych przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020.  Łączna wartość pozyskanego dofinansowania to 9 milionów 150 tysięcy złotych.

Niech żyje nam górniczy stan!

Dodane: Poniedziałek, 04 grudnia 2017

Od uroczystego złożenia wieńców i zapalenia zniczy pod pomnikiem "Górnikom Polskiej Miedzi" rozpoczęło się świetowanie Barbórki w Polkowicach.

Zapraszamy na lodowisko

Dodane: Czwartek, 30 listopada 2017

Jutro o godzinie 8 rano otwieramy lodowisko. W dniu otwarcia wstęp na obiekt będzie bezpłatny.

Marzenia mają wielką siłę

Dodane: Środa, 29 listopada 2017

Mariusz Kędzierski ma zaledwie 25 lat, a już zdążył znaleźć się na liście 100 najbardziej wpływowych Polaków, w 12 dni przejechał 17 tysięcy kilometrów, a jeden rysunek przygotowuje średnio około 30-50 godzin. Dziś artysta, który nie ma rąk odwiedził polkowicką młodzież w ramach Prezentacji Niepełnosprawni Sprawnym.

Akademia górnicza – tak kultywujemy piękną tradycję

Dodane: Środa, 29 listopada 2017

Górnicy z ZG Rudna otrzymali dziś medale, odznaczenia, szpady, kordziki oraz listy gratulacyjne z okazji zbliżającej się wielkimi krokami Barbórki. To piękny górniczy zwyczaj kultywowany z wielką pieczołowitością.

Mistrzowie kręgli są na Dolnych

Dodane: Środa, 29 listopada 2017

Dobiegła końca czwarta edycja Drużynowych Mistrzostw Polkowic w Bowlingu o Puchar Burmistrza Polkowic i Przewodniczącego Rady Miejskiej w Polkowicach. Zwyciężyła drużyna Polkowice Dolne.

Radość i magia. Odmienimy Polkowice na święta.

Dodane: Poniedziałek, 27 listopada 2017

Ozdobią rynek, ożywią park, rozświetlą ulice, ronda i deptaki. Zupełnie nowe, spójne iluminacje świąteczne sprawią, że w tym roku zima w Polkowicach będzie wyjątkowo radosna i świetlista. Zimowe dekoracje rozbłysną pełnym blaskiem 4 grudnia, ale piękny pociąg już cieszy oczy.

PCUZ pomaga dzieciom i młodzieży

Dodane: Poniedziałek, 27 listopada 2017

Polkowickie Centrum Usług Zdrowotnych prowadzi zajęcia terapeutyczne dla uczniów szkół, wspierając ich w odnalezieniu się w nowym systemie edukacji. Warsztaty finansowane z budżetu gminy Polkowice cieszą się ogromnym zainteresowaniem.