Przejdź do treści

Aktualności:

Majówka w sercu miasta

Dodane: Czwartek, 26 kwietnia 2018

2 maja tradycyjnie w polkowickim Amfiteatrze odbędą się koncerty z okazji majowego weekendu. Mnóstwo atrakcji dla najmłodszych, spektakl dla dzieci oraz wieczorne koncerty muzyki disco.

Na osiedlu Sienkiewicza będzie bardziej zielono

Dodane: Czwartek, 26 kwietnia 2018

Rozpoczęły się prace związane z przebudową parku na osiedlu Sienkiewicza. Mają potrwać do końca lipca. Zostanie posadzonych ponad 63 tysiące sztuk roślin, w tym 39 drzew. Zakres prac został ustalony z mieszkańcami.

Sportowcy nagrodzeni na gali

Dodane: Poniedziałek, 23 kwietnia 2018

Dziś w Auli polkowickiego starostwa powiatowego odbyła się Gala Sportu Gminy Polkowice. Była doskonałą okazją do tego, aby uprawiający rozmaite dyscypliny spotkali się w jednym miejscu. Burmistrz Wiesław Wabik nagrodził blisko 120 sportowców, trenerów i działaczy.

Cztery dni z przyrodą

Dodane: Poniedziałek, 23 kwietnia 2018

Ruszył Polkowicki Festiwal Ziemi. Od dziś do czwartku (23-26.04) na terenie Polkowic będą odbywać się zajęcia przyrodnicze, związane z szeroko pojętą ekologią. Wezmą w nich udział uczniowie polkowickich szkół oraz przedszkolaki.

Powstaje galeria handlowa

Dodane: Czwartek, 19 kwietnia 2018

Przy ulicy Młyńskiej trwają prace ziemne związane z budową Parku Handlowo Usługowego. Obiekt ma zostać oddany do użytku w czwartym kwartale obecnego roku.

Twórcza i radosna integracja

Dodane: Środa, 18 kwietnia 2018

W Przedszkolu Miejskim Nr 6 pod hasłem „Świat jest dla wszystkich” odbyły się Dni Integracji. Dzieci były bardzo zadowolone i z całą pewnością zapamiętają te wydarzenia długo.

Duże dotacje na wymianę pieców

Dodane: Wtorek, 17 kwietnia 2018

Milion złotych przeznaczy gmina Polkowice na dopłaty do wymiany pieców opalanych węglem, drewnem lub biomasą na ekologiczne źródła ciepła. Taką decyzję, na wniosek burmistrza Wiesława Wabika, podjęli dziś radni Rady Miejskiej. Programem zostaną objęci mieszkańcy gminy oraz prowadzący tutaj jednoosobową działalność gospodarczą.

Jutro sesja Rady Miejskiej

Dodane: Poniedziałek, 16 kwietnia 2018

We wtorek (17.04) o godzinie 13 radni Rady Miejskiej Polkowic spotkają się na kolejnej sesji. Poniżej porządek obrad.

Nauka, rekreacja i zdrowie

Dodane: Poniedziałek, 16 kwietnia 2018

Dziś uczniowie polkowickich szkół wyjechali do nadmorskiej Pogorzelicy na zieloną szkołę. Spędzą tam trzy w ramach gminnego programu monitorowania zdrowia w ochronie ekologicznej dziecka.

Towarzyszka ostatniej drogi

Dodane: Piątek, 13 kwietnia 2018

Krystyna Palczak, pielęgniarka z Centrum Opieki Paliatywnej przy polkowickiej przychodni towarzyszy ludziom umierającym w ich ostatniej drodze. Z nami podzieliła sie swoimi refleksjami oraz doświadczeniami z niezwykle trudnej pracy.

Dyskutowano o PBO 2019

Dodane: Czwartek, 12 kwietnia 2018

Wczoraj w sali audytoryjnej Uczelni Jana Wyżykowskiego odbyło się spotkanie informacyjne burmistrza Polkowic, Wiesława Wabika z mieszkańcami gminy poświęcone Polkowickiemu Budżetowi Obywatelskiemu edycja 2019.