Przejdź do treści

Aktualności:

Trzy tygodnie pod znakiem wrzosu i miodu

Dodane: Sobota, 25 maja 2019

Do Łukęcina w woj. zachodniopomorskim wyjechał dziś 130 dzieci z polkowickich szkół podstawowych. Na Zielonej Szkole pozostaną do połowy czerwca. W tym czasie będą się uczyć, jeździć na wycieczki i korzystać z apiterapii.

Strażacka majówka

Dodane: Piątek, 24 maja 2019

Na niemal cały dzień polkowicki Rynek rozbrzmiewał gwarem mieszkańców Polkowic i mienił czerwienią strażackich samochodów.

Aby Polkowice były gminą bez barier

Dodane: Czwartek, 23 maja 2019

Przed polkowickim Kinem odbył się briefing prasowy z udziałem m. in. reprezentanta środowiska osób z niepełnosprawnością, władz miasta oraz parlamentarzystów. Mówiono głównie o konieczności poprawy infrastruktury miejskiej dostosowując ją do potrzeb niepełnosprawnych.

Sytuacja w Sobinie stabilna

Dodane: Czwartek, 23 maja 2019

Nocne i poranne opady deszczu nie pogorszyły sytuacji podtopieniowej na rzeczce Kalina. Wręcz przeciwnie - lustro wody nieco opadło. Służby cały czas monitorują sytuację.

Kalina znowu pogroziła palcem

Dodane: Środa, 22 maja 2019

Wystarczyła godzina intensywnego deszczu, aby znowu dała o sobie znać rzeczka Kalina, przepływająca przez Sobin. Zagrożone zalaniem były gospodarstwa domowe. Na szczęście żywioł oszczędził ludzi, a służby stale kontrolują sytuację.

Wczorajsza sesja pełna ciekawych uchwał

Dodane: Środa, 22 maja 2019

Jako jedni z pierwszych w regionie będziemy mieli Radę Seniorów Gminy Polkowice. Tak zadecydowali radni podczas ostatniej sesji. Głosowano także m. in. nad uchwałą inicjującą połączenie PCA i WOK.

Polkowicki Festiwal Nauki

Dodane: Wtorek, 21 maja 2019

Jutro, 22 maja, w Uczelni Jana Wyżykowskiego w Polkowicach odbędzie się III Polkowicki Festiwal Nauki, w którym udział wezmą dzieci i młodzież ze szkół z terenu Gminy Polkowice. To blisko 1000 osób.  

Świeżo i zdrowo

Dodane: Środa, 15 maja 2019

W polkowickim Aquaparku otwarto „Surf Bistro”. W miejscu, gdzie przez kilka ostatnich lat wiało mroczną pustką, dziś do dyspozycji klientów jest nowoczesny bar z ofertą zdrowych przekąsek i koktajli.

Bez kolejek, na nowych zasadach

Dodane: Środa, 15 maja 2019

Dziś (15.05) ruszyła rekrutacja do Żłobka Miejskiego nr 1 „Krasnal” w Polkowicach. Od tego roku zmieniają się zasady przyjmowania dzieci.

Radośnie w niebieskich barwach

Dodane: Wtorek, 14 maja 2019

Pomimo niesprzyjającej aury, jaka panuje na zewnątrz, dzieci z polkowickich szkół i przedszkoli przeszły dziś ulicami miasta, by celebrować Dzień Polskiej Niezapominajki. Niebieskie pochody stały się już tradycją w naszym mieście.