Przejdź do treści

Aktualności:

Park przy Dąbrowskiego będzie rewitalizowany

Dodane: Wtorek, 23 maja 2017

Na skwerze przy parku odbyło się spotkanie konsultacyjne z mieszkańcami osiedla Młodych. Zaprezentowany przez burmistrza Wiesława Wabika projekt przypadł uczestnikom do gustu.

Wkrótce będzie projekt wiatraka

Dodane: Wtorek, 23 maja 2017

Przetarg na opracowanie dokumentacji technicznej przebudowy zabytkowego wiatraka w Polkowicach został rozstrzygnięty. Wyłoniono wykonawcę, który od momentu podpisania umowy będzie miał 10 tygodni na przedstawienie uzgodnionej z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków koncepcji.

Bóg, Honor, Ojczyzna

Dodane: Poniedziałek, 22 maja 2017

Jak co roku, w rocznicę zakończenia II Wojny Światowej weterani spotykają się na terenie jednej z gmin Powiatu Polkowickiego. W tym roku spotkanie odbyło się w Radwanicach.

Mieszkańcy gminy Polkowice to moi pracodawcy

Dodane: Poniedziałek, 22 maja 2017

Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic większość czasu spędza w terenie. – Dobry kontakt z mieszkańcami to podstawa mojej pracy. Spotykam się z nimi w różnych miejscach i różnych okolicznościach. Nie tylko w urzędzie – mówi burmistrz.

Przez zabawę do wiedzy

Dodane: Czwartek, 18 maja 2017

W polkowickim Amfiteatrze odbyła się dziewiąta edycja Strażomanii. Setki przedszkolaków świetnie się bawiły przy okazji zdobywając wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa.

Kombatanci mieli swoje święto

Dodane: Wtorek, 16 maja 2017

Członkowie Gminnego Koła Związku Kombatantów RP spotkali się dziś na okolicznościowej uroczystości z okazji 72. rocznicy zakończenia II wojny światowej.

Pierwszy mural już jest

Dodane: Wtorek, 16 maja 2017

Przedstawia fragment polkowickiego Rynku, a powstał na ścianie Urzędu Stanu Cywilnego. Namalował go Florian Kohut, znany artysta, który od lat przyjeżdża do Polkowic, choćby na plenery malarskie w ramach Dni Polkowic.

Uchwała antysmogowa coraz bliżej

Dodane: Wtorek, 16 maja 2017

W listopadzie zarząd województwa dolnośląskiego ma przyjąć uchwałę antysmogową. Mocy prawnej dokument nabierze wraz z 1 stycznia roku 2018. Obecnie trwa zbieranie wniosków po wstępnych konsultacjach.  

Zmiana ku zdrowiu i pięknu

Dodane: Poniedziałek, 15 maja 2017

14 czerwca odbędzie się Gala podsumowująca Akcję Nowa Piękna Ja – Lato 2017. Będzie zwieńczeniem trzymiesięcznej ciężkiej pracy wykonanej przez Monikę Sumecką, Monikę Hucaluk oraz Sabinę Mielnik.

Bardzo udana zbiórka

Dodane: Poniedziałek, 15 maja 2017

Blisko 19,5 litra krwi udało się zebrać podczas sobotniej akcji zorganizowanej wspólnie przez Polkowickie Centrum Usług Zdrowotnych oraz Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża oddział ZG Rudna. Ponadto zarejestrowano 22 osoby na liście potencjalnych dawców szpiku.

Karnety dla sportowców rozdane

Dodane: Poniedziałek, 15 maja 2017

43 młodych sportowców, członków polkowickich klubów i stowarzyszeń sportowych, odebrało z rąk burmistrza karnety do Aquaparku.