Przejdź do treści

Aktualności:

Wczorajsza sesja pełna ciekawych uchwał

Dodane: Środa, 22 maja 2019

Jako jedni z pierwszych w regionie będziemy mieli Radę Seniorów Gminy Polkowice. Tak zadecydowali radni podczas ostatniej sesji. Głosowano także m. in. nad uchwałą inicjującą połączenie PCA i WOK.

Polkowicki Festiwal Nauki

Dodane: Wtorek, 21 maja 2019

Jutro, 22 maja, w Uczelni Jana Wyżykowskiego w Polkowicach odbędzie się III Polkowicki Festiwal Nauki, w którym udział wezmą dzieci i młodzież ze szkół z terenu Gminy Polkowice. To blisko 1000 osób.  

Świeżo i zdrowo

Dodane: Środa, 15 maja 2019

W polkowickim Aquaparku otwarto „Surf Bistro”. W miejscu, gdzie przez kilka ostatnich lat wiało mroczną pustką, dziś do dyspozycji klientów jest nowoczesny bar z ofertą zdrowych przekąsek i koktajli.

Bez kolejek, na nowych zasadach

Dodane: Środa, 15 maja 2019

Dziś (15.05) ruszyła rekrutacja do Żłobka Miejskiego nr 1 „Krasnal” w Polkowicach. Od tego roku zmieniają się zasady przyjmowania dzieci.

Radośnie w niebieskich barwach

Dodane: Wtorek, 14 maja 2019

Pomimo niesprzyjającej aury, jaka panuje na zewnątrz, dzieci z polkowickich szkół i przedszkoli przeszły dziś ulicami miasta, by celebrować Dzień Polskiej Niezapominajki. Niebieskie pochody stały się już tradycją w naszym mieście.

Będą oszczędności

Dodane: Piątek, 10 maja 2019

Jeszcze w tym miesiącu ruszą prace związane z wymianą izolacji termicznej, napowietrznej magistrali ciepłowniczej należącej do PGM. Inwestycja w znacznym stopniu przełoży się na ograniczenie strat ciepła.

Służba przez 365 dni w roku

Dodane: Czwartek, 09 maja 2019

Z okazji zbliżającego się Dnia Pracownika Gospodarki Komunalnej, pracownicy polkowickiego PGM-u spotkali się we własnym gronie, aby wspólnie uczcić swoje święto.

Uwaga – kolarze!

Dodane: Czwartek, 09 maja 2019

Już jutro, 10 maja, nasze miasto dwa razy będzie gościło kolarzy 54. edycji wyścigu CCC Tour – Grody Piastowskie. Obok emocji sportowych czekać nas będą utrudnienia w ruchu.

Apel do premiera w sprawie S3

Dodane: Czwartek, 09 maja 2019

Prezydent Lubina Robert Raczyński i Burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki wystosowali pismo do Mateusza Morawieckiego. Apelują w nim o podjęcie przez rząd niezwłocznych działań w kierunku wznowienia prac na odcinku S3 pomiędzy Polkowicami i Lubinem.

Po Grębocicach – Lubin!

Dodane: Środa, 08 maja 2019

Najprawdopodobniej już w czerwcu ruszy darmowa komunikacja autobusowa z Polkowic do Lubina. To efekt uzgodnień, jakie w Lubinie przyjęli prezydent tego miasta Robert Raczyński oraz burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki.