Przejdź do treści

Aktualności:

Modlitwa i zaduma

Dodane: Piątek, 18 stycznia 2019

Ponad sto osób, głównie mieszkańców Polkowic, uczestniczyło w "Światełku pamięci" dla Pawła Adamowicza, zamordowanego prezydenta Gdańska.

Razem pożegnajmy prezydenta Adamowicza

Dodane: Piątek, 18 stycznia 2019

Burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki zaprasza mieszkańcow Polkowic do wspólnej mdlitwy za duszę zamordowanego prezydenta Gdańska.

Wojska Polskiego przejezdna!

Dodane: Środa, 16 stycznia 2019

Dziś (16.01) nastąpiło otwarcie po przebudowie jednej z najważniejszych arterii w mieście. Gruntowny remont drogi pełniącej funkcję pd.-wsch. obwodnicy miasta trwał dziesięć miesięcy.

Przyjechali podziękować za ratunek

Dodane: Poniedziałek, 14 stycznia 2019

Polkowicki ratusz przeżywał dziś wizytę gości z gmin Pszczew, Międzyrzecz i Przytoczna, skąd pochodzą osoby, które wzięły udział w tragicznym wypadku autokaru z 6 grudnia.

Zakład Opiekuńczo-Leczniczy już działa!

Dodane: Poniedziałek, 14 stycznia 2019

Od dziś (14.01) zaczyna swoją działalność ZOL w Polkowicach, przyjmując pierwszych pacjentów. Czekają na nich dobrze wyposażone sale i wykwalifikowani opiekunowie.

Ależ to był koncert!

Dodane: Poniedziałek, 14 stycznia 2019

Grając wspólnie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy polkowiczanie zebrali na zakup specjalistycznego sprzętu do szpitali dziecięcych ok. 35 tys. zł!

Orkiestra znowu gra w Polkowicach!

Dodane: Niedziela, 13 stycznia 2019

Od rana na ulicach naszego miasta można spotkać wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przez PCA, Kino i Galerię „Rynek 26” przewijają się ludzie i wydarzenia.

Tragiczna wiadomość z kopalni

Dodane: Niedziela, 13 stycznia 2019

Jeden górnik nie żyje. Siedmiu rannych. To tragiczny bilans tąpnięcia w kopalni Rudna.

Nie wyobrażam sobie innej pracy

Dodane: Czwartek, 10 stycznia 2019

Rozmowa z Pauliną Kulińską, polkowiczanką, położną, laureatką ogólnopolskiego konkursu „Położna na medal”

Uwaga ważne ogłoszenie

Dodane: Czwartek, 10 stycznia 2019

W związku z wypłatą odszkodowań w 2018 roku przez Gminę Polkowice z tytułu przejęcia nieruchomości gruntowych położonych przy ul. Polnej prosimy o PILNE zgłoszenie się osób, które otrzymały odszkodowania do Urzędu Gminy, ul. Rynek 1, pok. 5-9 celem złożenia oświadczenia.

Posiadanie psa to też obowiązek

Dodane: Środa, 09 stycznia 2019

Posiadacze psów za rok 2019 nie będą musieli uiszczać opłaty w wysokości 60 złotych. Należy jednak pamiętać, że nie zwalnia to z odpowiedzialności za swojego pupila. Wyraża się ona także tym, że gdy piesek załatwi potrzebę fizjologiczną należy po nim sprzątnąć.