Przejdź do treści

Aktualności:

Spotkanie z mistrzami

Dodane: Środa, 23 maja 2018

Zawodnicy oraz trener Towarzystwa Sportowego Wisła Zakopane odwiedzili Szkołę Podstawową nr 4 w Polkowicach. Wizyta odbyła się w ramach kampanii „Doskonałe Mleko w Szkole” – „Spotkanie z mistrzami”.

Bardzo popularny konkurs podsumowany

Dodane: Poniedziałek, 21 maja 2018

Dziś w Szkole Podstawowej Nr 3 miało miejsce podsumowanie trzeciej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Twórczości Plastycznej „Kwiat Dziełem Doskonałym – kwiaty pod ochroną”. Wręczono nagrody, a na zakończenie wystąpił szkolny chór „Cantabile”, który uczcił zbliżający się Dzień Matki.

Ciągła rekrutacja do żłobka

Dodane: Sobota, 19 maja 2018

177 dzieci znajduje się pod opieką miejskiego żłobka Krasnal w Polkowicach. Do połowy czerwca przyjmowane są podania o przyjęcie do placówki. Rekrutacja jest prowadzona w sposób ciągły.

Uroczyście i rocznicowo

Dodane: Czwartek, 17 maja 2018

Kombatanci, przedstawiciele władz samorządowych oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Polkowicach uczcili 73. rocznicę zakończenia II wojny światowej. Uroczystą akademię po raz kolejny zorganizowano w Ośrodku Pomocy Społecznej w Polkowicach.

Inwestycje, zieleń i nie tylko

Dodane: Środa, 16 maja 2018

Przy ulicy Polnej blisko 400 właścicieli garaży ma nowe komfortowe dojazdy. W ramach wartej 3 miliony złotych inwestycji wykonano także zbiorniki retencyjno-chłonno-ewaporacyjne, wymieniono sieci podziemne oraz zamontowano oświetlenie. A to nie wszystko. Dziś burmistrz w towarzystwie swoich współpracowników oraz radnych przyglądał się inwestycjom realizowanym na terenie miasta.

Rozbudowa Żelaznego Mostu – spokojna przyszłość KGHM i regionu

Dodane: Środa, 16 maja 2018

Zakład Hydrotechniczny KGHM Polska Miedź S.A. oraz firma Budimex S.A. sfinalizowały umowę na realizację I etapu rozbudowy Obiektu Unieszkodliwiania Odpadów Wydobywczych „Żelazny Most” o Kwaterę Południową. Nowoczesne technologie budowy zapewniają bezpieczne użytkowanie obiektu i rozwój Spółki w zagłębiu miedziowym.

Nowa droga już gotowa

Dodane: Wtorek, 15 maja 2018

Dziś miał miejsce odbiór techniczny liczącego blisko 400 metrów odcinka drogi w Trzebczu. Usprawni on komunikację na terenie wioski.

Dzieci-kwiaty przed ratuszem

Dodane: Wtorek, 15 maja 2018

Tłum przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych przemaszerował dziś ulicami Polkowic, ubranyw stroje przypominające jeden z najpiękniejszych polskich kwiatów – niezapominajkę.

Kuźnie talentów

Dodane: Wtorek, 15 maja 2018

Na ścianach powoli brakuje miejsc na dyplomy i certyfikaty, a w gablocie z trudem mieszczą się złote puchary zdobyte przez małych sportowców. Od lat polkowickie przedszkola cieszą się niesłabnącą popularnością wśród rodziców.

Polkowiczanie zdobyli Berlin!

Dodane: Wtorek, 15 maja 2018

Z okazji 73 rocznicy zakończenia II Wojny Światowej członkowie Towarzystwa Historycznego „Victoria” z Polkowic zorganizowali wyprawę historyczną do stolicy Niemiec, Berlina.