Przejdź do treści

Aktualności:

Obchody na miarę setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę

Dodane: Niedziela, 11 listopada 2018

Narodowy Bieg Niepodległości w polkowickim Rynku, rocznicowe uroczystości z pięknym przedstawieniem teatralnym w Suchej Górnej oraz koncert tria akordeonowego „Motion Trio” w polkowickim kinie – obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej gminie miały różnorodny charakter.

Ta sesja była ostatnią

Dodane: Piątek, 09 listopada 2018

Dziś radni Rady Miejskiej kadencji 2014-2018 spotkali się na sesji po raz 35. Formalnie kadencja kończy się 19 listopada.

Pielęgnujcie go jak naszą niepodległość

Dodane: Czwartek, 08 listopada 2018

Przed Szkołą Podstawową nr 3 w Polkowicach uroczyście zasadzono dąb „Wojtek”, symbol naszej pamięci o bohaterach walczących o niepodległość Polski.

Pieśni o polskim bohaterstwie

Dodane: Czwartek, 08 listopada 2018

Pięknie brzmiący głos, niezwykle oryginalny, przypominający Kate Bush bądź Tori Amos, imponująca wiedza o historii Polski i autentyczne uwielbienie naszego narodu. No i otwartość. Koncert Katy Carr był wzruszający. Tym bardziej, że artystce towarzyszył szkolny chór Cantabile.

Polkowice na 11 Listopada

Dodane: Czwartek, 08 listopada 2018

W najbliższą niedzielę obchodzimy 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji w naszej gminie zaplanowano okolicznościowe wydarzenia.  

Halloweenowa tradycja rowerowa

Dodane: Środa, 07 listopada 2018

31 października w nocy odbyła się druga edycja Halloween Night Ride. Wzięło w niej udział wielu amatorów jazdy rowerowej poprzebieranych w efektownie wyglądające stroje. Zabawa była przednia, ale nie tylko o dobrą zabawę chodziło.

Polkowice mają nowego burmistrza

Dodane: Poniedziałek, 05 listopada 2018

W nocy z niedzieli na poniedziałek poznaliśmy oficjalne wyniki II tury wyborów burmistrza Polkowic. Zwyciężył Łukasz Puźniecki z KWW Lepsze Polkowice. Głosowało na niego 67,03% wyborców.  

ACTION otwiera sklep w naszym mieście

Dodane: Środa, 31 października 2018

Międzynarodowy dyskont nieżywnościowy Action kontynuuje swoją ekspansję na polskim rynku. 2 listopada sieć otworzy swój szesnasty sklep w Polsce  – tym razem w Polkowicach. Action zaskakuje swoich klientów szeroką i stale zmieniającą się ofertą w możliwie najniższych cenach już w siedmiu europejskich krajach.

Skierowany do mieszkańców

Dodane: Wtorek, 30 października 2018

System do konsultacji społecznych, petycji oraz budżetu obywatelskiego, a także ewidencji dróg i obiektów mostowych – to tylko niektóre z wdrożonych w ramach projektu e-Polkowice. Dzięki tym rozwiązaniom załatwienie wielu urzędowych spraw będzie łatwiejsze.