Przejdź do treści

Aktualności:

Targi pracy po raz szósty

Dodane: Piątek, 20 października 2017

W Auli Zespołu Szkół w Polkowicach kilkudziesięciu pracodawców spotkało się z kilkuset osobami poszukującymi pracy, bądź chcącymi ją zmienić.

Jutro sesja Rady Miejskiej

Dodane: Czwartek, 19 października 2017

Porządek obrad jutrzejszej sesji, która rozpocznie się o 13.30 składa się z kilku punktów. Poniżej szczegóły.

Jest symboliczny i wzbudza emocje. To polkowicki mural

Dodane: Piątek, 20 października 2017

Jest okazały – 32 metry wysokości i 10 metrów szerokości musi robić wrażenie i symboliczny – widzimy na nim postać górnika opartego o jeden z kopalnianych szybów, zabytkowy wiatrak oraz specjalną strefę ekonomiczną. To polkowicki mural.

Muralowi sprzyja pogoda

Dodane: Wtorek, 17 października 2017

Dzięki wyjątkowo sprzyjającej pogodzie i dobrej organizacji pracy artystów mural jest na ukończeniu. Efekt finalny będzie można oglądać jutro po południu.

Bezpłatne badania onkologiczne

Dodane: Wtorek, 17 października 2017

Ponad 300 mieszkanek Polkowic zapisało się na badania w kierunku wykrywania raka piersi. W ramach akcji Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych z okazji Europejskiego Dnia Walki z Rakiem Piersi, panie skorzystają z bezpłatnej mammografii, USG piersi czy badań cytologicznych.

Przyszłość Polkowic zaczyna się dziś…

Dodane: Poniedziałek, 16 października 2017

Dziś w Auli Forum Uczelni Jana Wyżykowskiego przedstawiciele stowarzyszenia Porozumienie dla Mieszkańców Polkowic przedstawili konkretne założenia programu rozwoju miasta do 2030 roku. Przewiduje on rewitalizację wielu elementów obecnych Polkowic i szeroko zakrojoną rozbudowę miasta na terenie Polkowic Dolnych.

Na świeżym powietrzu o drzewach

Dodane: Piątek, 13 października 2017

Zajęcia edukacyjne, sadzenie drzew, ciepła grochówka, a także kawa i herbata. Tak w skrócie można opisać dzisiejszy Polkowicki Dzień Drzewa, który po raz kolejny odbył się  na terenach sportowych osiedla Polanka.

KFC otwiera restaurację w Polkowicach

Dodane: Czwartek, 12 października 2017

Już jutro (13.10) o godz. 13 swoje drzwi otworzy dla klientów pierwsza w Polkowicach restauracja serwująca dania z kurczaka w sekretnej panierce pułkownika Sandersa. Wydarzeniu towarzyszyć będą atrakcje.

Orkan Ksawery wyrządził też szkody na Polance

Dodane: Środa, 11 października 2017

Porywisty wiatr przewrócił tablice informacyjne w okolicach alei Topolowej. Zostaną one naprawione w przyszłym tygodniu. Do tego czasu prosimy mieszkańców osiedla o wyrozumiałość.

Seniorzy rozpoczęli naukę

Dodane: Środa, 11 października 2017

Słuchacze Polkowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku rozpoczęli rok akademicki 10 października. Wykład inauguracyjny pt. "Mosty międzypokoleniowe" wygłosiła dr Walentyna Wnuk.

Nowe autobusy na ulicach Polkowic

Dodane: Poniedziałek, 09 października 2017

Dzisiaj na ulice Polkowic wyjechały nowe autobusy komunikacji miejskiej. Pojazdy są napędzane energią elektryczną, dzięki czemu są tańsze w utrzymaniu i przyjazne dla środowiska.