Przejdź do treści

Aktualności:

Wiadukt już przejezdny

Dodane: Piątek, 21 września 2018

Dobra wiadomość dla kierowców przejeżdżających przez Polkowice. Dobiegły końca prace związane z budową wiaduktu nad drogą krajową nr 3. Oddana do użytku inwestycja znacząco ułatwi dojazd do polkowickiej podstrefy Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz Rodzinnych Ogrodów Działkowych "Miedzianka". Przekazanie wiaduktu do ruchu nastąpiło dziś przed południem.

To sprzęt z najwyższej półki

Dodane: Środa, 19 września 2018

Gmina Polkowice zakupiła specjalistyczny sprzęt ratujący życie. Od dziś ratownicy medyczni z powiatu polkowickiego mogą korzystać z najnowocześniejszego defibrylatora, respiratora oraz urządzenia do automatycznej kompresji klatki piersiowej.  Uroczyste przekazanie akcesoriów medycznych odbyło się dziś w siedzibie Pogotowia Ratunkowego w Polkowicach.  Łączna wartość sprzętu to blisko 160 tysięcy złotych.

Podziękowali za plony

Dodane: Poniedziałek, 17 września 2018

W polkowickim Rynku mieszkańcy obchodzili gminne Święto Plonów. W trakcie imprezy nie zabrakło występów artystycznych, atrakcji dla najmłodszych i pysznego, swojskiego jadła. Gwiazdą wieczoru był Paweł Stasiak z zespołem Papa D.

Polkowiczanie bez podatku od nieruchomości

Dodane: Sobota, 15 września 2018

Podczas spotkania z mieszkańcami Kaźmierzowa, które odbyło się 12 września burmistrz Wiesław Wabik zapowiedział zniesienie podatku od nieruchomości od osób fizycznych. W przyszłym tygodniu projekt stosownej uchwały trafi do miejskich radnych.

Seniorada po raz 12.!

Dodane: Piątek, 14 września 2018

Od Mszy św. i odtańczonego poloneza rozpoczęły się tegoroczne obchody Polkowickiego Dnia Osób Niepełnosprawnych.

W Suchej Górnej powstanie piękny kompleks

Dodane: Czwartek, 13 września 2018

Dziś przed zabytkowym pałacem w Suchej Górnej podpisano umowę na kompleksową przebudowę obiektu. Jej wartość opiewa na kwotę 12.350.000 zł. Czas realizacji inwestycji to 15 miesięcy.

Schudnąć 20 kilogramów w rok – to jest wyczyn!

Dodane: Wtorek, 11 września 2018

Barbara Steć-Rusiak jest pełną energii, zadowoloną z życia, pogodną i świadomą swojej wartości kobietą, dla której aktywność fizyczna jest ważnym składnikiem codziennego życia. To w dużej mierze zasługa współpracy z Joanną Kurt, dzięki której przeszła metamorfozę nie tylko fizyczną, ale także, co nie mniej ważne, psychiczną.

Odbudowa wiatraka coraz bliżej

Dodane: Piątek, 07 września 2018

Dziś został ogłoszony przetarg na przebudowę polkowickiego holendra. Jest już gotowy projekt, a także wizualizacja. Pozostało wyłonić wykonawcę i przystąpić do realizacji tego wyczekiwanego przez polkowiczan projektu.  

Współpracujemy z najlepszymi

Dodane: Środa, 05 września 2018

Gmina Polkowice zawarła porozumienie z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie. Dotyczy ono szeroko rozumianej współpracy w zakresie rozwoju nowej części miasta w ramach programu Polkowice 2030+.

Zabrzmiał pierwszy dzwonek

Dodane: Poniedziałek, 03 września 2018

Blisko trzysta dzieci z terenu naszej gminy rozpoczęło swoją ośmioletnią przygodę ze szkołą podstawową.

Teatr żywej historii w sercu Polkowic

Dodane: Sobota, 01 września 2018

Parada wojskowa, pokaz pojazdów militarnych, broni i sprzętu oraz dioramy historyczne, a na koniec efektowna inscenizacja Bitwy o Lwów. W imponujący sposób uczciliśmy dziś w Polkowicach 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.