Przemysław Rybikowski drużynowym mistrzem Polski!

Przemysław Rybikowski drużynowym mistrzem Polski!

Dodane:

W miniony weekend w Radomiu odbyły się Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Policji IPA w tenisie stołowym. Najlepsza okazała się reprezentacja Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji z Wrocławia. W jej składzie był funkcjonariusz z Polkowic, Przemysław Rybikowski.

 

Oprócz polkowiczanina drużynę Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji z tworzyli funkcjonariusze z Lubania - Dariusz Butrym oraz Wrocławia - Sławomir Stodolny.

Wśród rywalizujących zespołów znalazły nie tylko drużyny złożone z polskich policjantów, ale również reprezentacje wojska, straży pożarnej, lasów państwowych oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji z Cypru.

Dolnoślązacy, mimo że w fazie grupowej musieli uznać wyższość kolegów z garnizonu kujawsko-pomorskiego, przegrywając nieznacznie 3:2, to i tak wyszli z grupy, by w następnych grach pokonać policyjne reprezentacje z Radomia 3:0 i Nowego Sącza 3:1. W wielkim finale dolnośląscy policjanci zrewanżowali się funkcjonariuszom z województwa kujawsko-pomorskiego, zwyciężając 3:1 i zdobywając tytuł Międzynarodowych Mistrzów Polski w tenisie stołowym.

W turnieju indywidualnym los już w drugiej rundzie skojarzył polkowickiego policjanta z ubiegłorocznym triumfatorem Arturem Kowalem, reprezentantem garnizonu kujawsko-pomorskiego. Mimo, że bydgoszczanin, aż dwukrotnie w turnieju drużynowym musiał uznać wyższość polkowickiego funkcjonariusza, to tym razem zwyciężył 3:2 i awansował do dalszych gier. Ostatecznie w turnieju indywidualnym Rybikowski zwyciężył we wszystkich grach rozgrywanych w „tylnej” części drabinki, co pozwoliło na zajęcie piątej lokaty. Organizatorem turnieju było Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA Radom oraz Integracyjny Klub Tenisa Stołowego „Broń” Radom.

 

Konrad Kaptur