Święto Drzewa pełne pozytywnych emocji

Święto Drzewa pełne pozytywnych emocji
fot. Konrad Kaptur

Dodane:

Ciekawe warsztaty, prezentacja ekopatrolu Głównego Instytutu Górniczego, rozstrzygnięcie konkursów na film oraz plakat, koncerty. Atrakcji było dziś wiele, ale największym hitem były prognozy pogody w TVN 24. O Polkowicach usłyszała cała Polska.

 

 

- To impreza edukacyjna, w ramach której sadzone są drzewa. Odbywa się od 2008 roku. Za każdym razem staramy się zorganizować ją tak, by było ciekawie. Ważną rolę odgrywają warsztaty edukacyjne, bo edukacja ma fundamentalne znaczenie w kształtowaniu proekologicznych postaw – mówi Małgorzata Kalus-Chiżyńska, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska i Obszarów Wiejskich w Urzędzie Gminy Polkowice.

Warto wspomnieć o zaangażowaniu wielu podmiotów, które od lat wspierają polkowickie wydarzenie. Lista jest długa – to Rodzinne Ogrody Działkowe, polkowickie placówki oświatowe, Straż Miejska, Polkowickie Centrum Animacji, wiejski Ośrodek Kultury i wiele innych podmiotów.

Dziś dużym zainteresowaniem cieszyła się Aleja Sadzonek, gdzie można było kupić sadzonki różnych roślin owocowych i ozdobnych. W trakcie zajęć edukacyjnych dzieci uczyły się między innymi jak segregować odpady, czy tez czym jest badanie wilgotności gleby. W trakcie wydarzenia można było także otrzymać budkę lęgową. Najpierw jednak konieczne było wbicie gwoździa. By wszystko przebiegało bezpiecznie doglądała tego procesu siłą fachowa.

Burmistrz Polkowic, Wiesław Wabik wręczał dziś nagrody, ale także sadził drzewa. W Centralnym Parku Zabaw i Wypoczynku, gdzie zasadzono miłorząb oraz przy ulicy Kopalnianej.

- Od wielu lat dbamy o zdrowe powietrze i sadzimy drzewa. Wycinamy tylko te, które są schorowane.

Jest mi przykro, że w wirze kampanii wyborczej moi konkurenci stawiają nie mające żadnego pokrycia w faktach tezy, że w Polkowicach nie dbamy o zieleń, że jesteśmy betonową pustynia. To nie ma odzwierciedlenia w faktach. W ostatnich latach posadziliśmy ponad 1000. Szkoda, że moi rywale polityczne nie chcą tego zauważyć – mówił nam burmistrz.

Absolutnym hitem dzisiejszego święta były prognozy pogody z Polkowic w TVN 24. Kolejne wejścia „na żywo” przyciągały wielu obserwatorów, a sympatyczny prezenter telewizyjny, Tomasz Zubilewicz wzbudzał powszechną sympatię. Każdy chciał sobie zrobić z nim zdjęcie, chwilę porozmawiać. Pan Tomasz nie odmawiał nikomu

- Polkowice to bardzo przyjazne miejsce i pełne pozytywnej, zdrowej energii. Dobrze się tutaj czuję – mówił prezenter, który jutro będzie jeszcze pokazywał mało znane walory naszej gminy – ogrody działkowe, piękne ogrody przydomowe oraz pszczelarstwo.

 

Święto Drzewa pełne pozytywnych emocji
fot. Konrad Kaptur

Konrad Kaptur