Przejdź do treści

Broń dla Skorpiona

Broń dla Skorpiona
fot. Konrad Kaptur

Dodane: Czwartek, 03 października 2013

We wtorek (24 września) we Wrocławiu odbyły się zawody strzeleckie organizowane przez polkowicki klub Skorpion Polkowice. Zanim rozpoczęły się zmagania wicemarszałek województwa dolnośląskiego Radosław Mołoń przekazał klubowi dwa nowe pistolety.

 

Wręczenie broni, jak i same zawody odbyły się na strzelnicy finałowej WKS Śląsk w stolicy Dolnego Śląska, która jest jednym z najlepiej wyposażonych i najnowocześniejszych strzeleckich obiektów sportowych w Europie.
Pistolety zostały zakupione ze środków PFRON będących w dyspozycji Urzędu Marszałkowskiego. Po uroczystym akcie rozpoczęła się zacięta rywalizacja w konkurencji Kpn1 (Karabin Pneumatyczny z odległości 10 metrów). Zawody zostały rozegrane na pawilonie 10m., gdzie zawodnicy mieli okazję zapoznać się z bronią pneumatyczną strzelając do papierowych tarcz. Oprócz rywalizacji uczestnicy mogli spróbować również strzelać z przekazanej broni pneumatycznej - karabinku Marki: Feinwerkbau Model: 700 oraz pistoletu marki: Steyr Model: LP10.
Rywalizację wygrał bezkonkurencyjnie Krzysztof Bech, drugie miejsce zajęła Genowefa Małek, a trzecie Ryszard Śmigielski.
Na zakończenie strzeleckiego pikniku wszyscy zostali zaproszeni na teren Strzelnicy Myśliwskiej, gdzie przy ognisku można było zjeść przepysznego gulaszu i upiec kiełbaskę.
Patronem medialnym wydarzenia był portal Sport-ON.info.

 

Konrad Kaptur