Przejdź do treści

Młodzi znowu zachwycili

Młodzi znowu zachwycili
fot. Paweł Paździor

Dodane: Wtorek, 31 stycznia 2017

Dziś w Auli Zespołu Szkół w Polkowicach uroczyście zainaugurowano XVII Żak-Art. Imprezę otworzył dyrektor Zbigniew Gołębiowski. Oprawą dla oficjalnego otwarcia był występ aktorów Szkolnego Teatru „Antydotum”.

 

Dyrektor Gołębiowski podziękował wszystkim osobom odpowiedzialnym za przygotowanie tegorocznej edycji Żak-Artu, czyli Tygodnia Twórczości Artystycznej. Przypomniał, że trwa on z reguły dłużej niż tytułowe siedem dni a także, że za rok impreza będzie pełnoletnia. Wyraził także nadzieję, że będzie przygotowana równie imponująco jak tegoroczna.

Kiedy wybrzmiały podniosłe słowa: „siedemnasty Żak-Art uważam za otwarty!”, na scenę Auli Forum wybiegli aktorzy Szkolnego Teatru „Antydotum”. Młodzi artyści zaprezentowali widzom farsę „Wanda”, czyli, jak anonsowali konferansjerzy – bajkę o księżniczce zdecydowanie odmiennej.

Kiedy w Auli Forum odbywała się wtorkowa (31.01) inauguracja Żak-Artu, za jego uczestnikami były już pierwsze przedsięwzięcia. Na przykład w poniedziałek uczestnikom zaprezentowała się Grupa Cogito z Krakowa, która tego samego dnia spotkała się z uczniami chcącymi spróbować swoich sił na scenie.

Na dziś zaplanowano jeszcze warsztaty kulinarne, a w środę, 1 lutego, m. in. projekcja filmów w ramach Kawiarenki Literackiej i dwa wykłady o literaturze. Czwartek to ostatni dzień XVII Żak-Artu. Tegoroczną edycję zakończy ponowny występ młodych aktorów z „Antydotum”, tym razem z repertuarem dla dzieci.

XVIII Tydzień Twórczości Artystycznej wzbogaciły imprezy towarzyszące, m. in. wystawa plakatów wszystkich dotychczasowych edycji Żak-Artu oraz ekspozycja zdjęć z obozu humanistycznego w Warszawie.

 

Roman Tomczak