Przejdź do treści

Polkowickie Dni Teatru tuż tuż

Polkowickie Dni Teatru tuż tuż

Dodane: Środa, 08 marca 2017

Jutro (9 marca) na scenie w Auli Forum polkowickiego Zespołu Szkół widzowie zobaczą wybitnego aktora, Andrzeja Seweryna w doskonałym przedstawieniu „Mój Molier”. Będzie to pierwszy spektakl w ramach IXI edycji Polkowickich Dni Teatru.  

 

- Lekka, dowcipna historia bohatera molierowskiej „Szkoły życia” który szykując się do ożenku ze znacznie młodsza partnerką, przeżywa katusze, gdy ta wpada w oko pewnemu młodzieńcowi…Znakomita kreacja jednego z najwybitniejszych polskich aktorów – Andrzej Seweryna, świetny tekst i swingująca muzyka to połączenie, które gwarantuje rozrywkę na najwyższym poziomie – czytamy w oficjalnych materiałach promujących XIX Polkowickie Dni Teatru.

Znając umiejętności oraz pasję, z którą Andrzej Seweryn odtwarza sceniczne kreacje możemy być pewni, że czeka nas niezapomniany wieczór. Spektakl rozpocznie się o godzinie 19. Cztery dni później, po weekendzie, w poniedziałek, 13 marca odbędzie się Gala inaugurująca XIX edycję festiwalu teatralnego w Polkowicach. W jej trakcie zostaną wręczone „Złote Miedziaki”, czyli Nagrody Publiczności poprzedniej edycji festiwalu. Wówczas także na scenie zobaczymy Wojciecha Pszoniaka, wspaniałego artystę, Patrona Honorowego tegorocznej edycji. Będzie także recital Jacka Bończyka.

Przez cały marzec będą się odbywały różnorodne spektakle na wysokim poziomie.

- Teatr jest magicznym miejscem podróży w głąb duszy człowieka i tego, co jest tajemnicą jego życia. Nie można teatru przeżywać z dystansem; teatr wymaga uczestnictwa. Teatr uczy spojrzenia na drugiego człowieka, zrozumienia go. Uszlachetnia. Teatr to jedno z najwspanialszych, najcudowniejszych miejsc na świecie. Dla aktorów i dla tych, którzy przychodzą ich oglądać i słuchać – podkreśla patron honorowy IXI polkowickich Dni Teatru.

- Przedstawienia w ramach kolejnych edycji festiwalu odbywają się w zaadoptowanej specjalnie na tę okoliczność Auli Forum Zespołu Szkół, która staje się teatralną areną. Z wielką przyjemnością oraz dumą obserwuję, jak nasz teatralny festiwal się rozwija. Jestem pod wrażeniem rozmachu, profesjonalizmu. Z radością uczestniczę w spektaklach i odczuwam wspólnie z widzami różnorodne emocje. Serdecznie zapraszam do kontemplowania wydarzeń w ramach XIX edycji Polkowickich Dni Teatru – mówi Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic.

Szczegóły dotyczące tegorocznej edycji na stronie www.dniteatru.pl.

 

Konrad Kaptur