Przejdź do treści

„Gdy przyjdzie sen” jutro w Auli Forum

„Gdy przyjdzie sen” jutro w Auli Forum
fot. Tomasz Pastyczyk

Dodane: Czwartek, 16 marca 2017

W piątek (17.03) w ramach Polkowickich Dni Teatru widzowie będą mieli możliwość obejrzenia tragedii miłośnej w wykonaniu Pawła Wolak i Katarzyny Dworak.

 

Druga część teatralnej trylogii "opowieści wiejskich", tworzonej przez autorski tandem: Pawła Wolaka i Katarzynę Dworak - aktorów związanych z Teatrem im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy to opowieść o miłości: źle poczętej, niepoprawnie ujawnionej i absurdalnie przerwanej. Wprowadza widzów w świat polskiej wsi, gdzie poznajemy dwójkę głównych bohaterów - nienawidzącą swojej wsi i sytuacji życiowej Basię oraz jej nieślubnego partnera życiowego Jaśka. Czy w obliczu trudnych decyzji i dylematów rodzinno-sąsiedzkich uda im się odnaleźć szczęście?

Uniwersalny charakter, doskonała gra aktorska, elementy komizmu wplecione w tragiczną historię oraz znakomite animacje graficzne to największe atuty sztuki. Na szczególną uwagę zasługuje również warstwa muzyczna: swoista melorecytacja całego zespołu, która w niecodzienny sposób ilustruje dźwięki wsi, nadając niezwykły klimat.

Jutrzejszy spektakl o godzinie 18 w auli Forum polkowickiego Zespołu Szkół. Zapraszamy.

 

Konrad Kaptur