Przejdź do treści

Odkryj urok zdjęć starych Polkowic

Odkryj urok zdjęć starych Polkowic
fot. Paweł Paździor

Dodane: Wtorek, 11 kwietnia 2017

Jeszcze do 28 kwietnia w bibliotece można oglądać wystawę zdjęć z kolekcji regionalisty, miłośnika historii Polkowic, Grzegorza Kardysia. Warto ją obejrzeć, bo zdjęcia pozwalają odbyć podróż w czasie.

 

Nasze miasto zmieniło się radykalnie. Polkowic ze zdjęć eksponowanych w bibliotece już nie ma, ale pozostały w pamięci ludzi, którzy pamiętają czasy, z których pochodzą fotografie.

- Świetny pomysł z tą wystawą. Przypomniałam sobie miejsca, które pamiętam z dzieciństwa. Patrząc na te fotografie uruchomiły się wspomnienia z trudnych, ale szczęśliwych czasów – mówi pani Janina.

- Wszystkim polecam – dodaje.

Wystawa jest czynna w godzinach otwarcia biblioteki. Największe zainteresowanie wzbudza popołudniami. Wówczas polkowiczanie, po powrocie z pracy, przychodzą i oglądają – mówią nam bibliotekarki.

Wystawa starych fotografii to jedna z trzech zaplanowanych przez bibliotekę w ramach obchodów 50-lecia ponownego odzyskania praw miejskich.

Od 7 września do 27 października będzie można oglądać wystawę pocztówek z Polkowic, a od 30 października do 15 grudnia zaplanowano wystawę kufli górniczych.

 

Konrad Kaptur