Przejdź do treści

Jutro CCC zaczyna walkę o brązowy medal

Jutro CCC zaczyna walkę o brązowy medal

Dodane: Wtorek, 18 kwietnia 2017

Rozgrywki Basket Ligi Kobiet wkraczają w decydującą fazę. Do rozstrzygnięcia pozostały te najważniejsze kwestie – który z zespołów wywalczy tytuł mistrzowski, wicemistrzowski oraz brązowy medal. O ten ostatni powalczą nasze dziewczyny z bydgoskim Artego.

 

Pasjonująca seria półfinałowa już za nami. Niestety ostatnia kwarta piątego meczu z wrocławską Ślęzą zdecydowała o tym, że to zespół trenera Arkadiusza Rusina powalczy o tytuł mistrzowski z Wisłą Can-Pack Kraków. Nasze dziewczyny będą bić się o medal brązowy. Zmierzą się z aktualnym wicemistrzem Polski z Bydgoszczy. Ze względu na fakt, że w zasadniczej części sezonu zajęliśmy wyższą (piątą) pozycję od rywalek będziemy mieć w tej serii przewagę własnego parkietu. Pierwsze dwa mecze z Artego już jutro i pojutrze, o godzinie 19. W obecnym sezonie mamy z podopiecznymi trenera Tomasza Herkta bilans remisowy. W Polkowicach pokonaliśmy rywalki 73:66, a w Bydgoszczy górą było Artego, które pokonało polkowiczanki 72:64. Wskazanie faworyta tej rywalizacji jest trudne, bo zespoły mają zbliżone potencjały. Bardzo duże znaczenie będzie mieć obecność  i dyspozycja Jamierry Faulkner. Nasza rozgrywająca ma olbrzymi wpływ na grę zespołu. Jeśli Amerykanka będzie zdrowa i wystąpi w decydujących o medalu meczach szanse naszej drużyny wzrosną i to znacząco. Jej pojedynki z Mauritą Reid z Bydgoszczy powinny być ozdobą rywalizacji o brąz.  W Artego są też inne zawodniczki, które mogą napsuć naszym dziewczynom sporo krwi. Danesha Stallworth, Bernice Mosby, czy też Martyna Koc, Elżbieta Międzik, Charity Szcechowiak - każda z tych zawodniczek ma duże możliwości i doświadczenie w ważnych pojedynkach.

Artego z całą pewnością zrobi absolutnie wszystko, by wywalczyć brąz. Równie zdeterminowane są także nasze dziewczyny. Zwiastuje to ciekawe, pełne walki pojedynki o brąz. Pierwszy z nich już jutro o 19. Wszystkich fanów prosimy o wsparcie. Z takim dopingiem, jak podczas meczów z Gorzowem Wielkopolskim oraz Ślęzą Wrocław naszym dziewczynom będzie łatwiej. Wszyscy na mecz, nie szczędźcie gardeł. Pomagamy naszym koszykarkom w walce po brąz!

 

Konrad Kaptur