Przejdź do treści

Frajda dla dzieci i nie tylko

Frajda dla dzieci i nie tylko

Dodane: Czwartek, 20 kwietnia 2017

Gry planszowe rozwijają umiejętność logicznego myślenia i są doskonałym sposobem spędzania czasu. A gdyby tak zagrać na dużych planszach na nawierzchni asfaltowej? To dopiero frajda. Już niedługo będą mogli się o tym przekonać mieszkańcy Polkowic i to niekoniecznie ci najmłodsi.

 

 

Gry podwórkowe to pomysł na kreatywne i kolorowe zagospodarowanie terenu. Powstaną na nawierzchni asfaltowej przy ulicy Skalników. Znane gry planszowe, między innymi „chińczyk” zostaną przeniesione na duży format. W założeniu mają angażować zarówno dzieci, młodzież jak i dorosłych polkowiczan. W miastach, które dotychczas zdecydowały się na realizację tego pomysłu cieszą się dużym zainteresowaniem.

- To nowoczesne rozwiązanie, które nie zajmuje przestrzeni i z powodzeniem będzie służyć przez wiele lat. Ponadto, co również ma ogromne znaczenie, takie kolorowe gry na asfaltowej nawierzchni wyglądają ładnie. Szeroka gama kolorów i atrakcyjne wzory działają na wyobraźnię i stymulują do zabawy – mówi Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic.

Gry podwórkowe przy ulicy Skalników mają powstać do końca maja. Już dziś zapraszamy polkowiczan do korzystania z nich.

 

Konrad Kaptur