Przejdź do treści

Pokonali wicelidera

Dodane: Poniedziałek, 08 maja 2017

Po emocjonującym meczu piłkarze KGHM ZANAM Polkowice pokonali przed swoją publicznością wicelidera 3. ligi - Ruch Zdzieszowice 2:1. Bramki dla zielono-czarnych strzelali: Mariusz Szuszkiewicz i Rafał Karmelita. Spotkanie rozegrano w ramach 26. kolejki 3.ligi.

Pierwszy gol w meczu padł dla drużyny gości. Autorem tego trafienia okazał się Dawid Czapliński, który precyzyjnym strzałem pokonał Damiana Primela. Po staracie bramki miejscowi ruszyli do odrabiania start. Jednak mimo kilku dogodnych okazji dla Polkowic do zdobycia gola, wynik meczu nie uległ zmianie. W drugiej odsłonie gospodarze zagrali wysokim pressingiem, co przyniosło oczekiwany efekt bramkowy. W 70. minucie piłkę do siatki Ruchu wpakował Mariusz Szuszkiewicz, a po niespełna 10 minutach Rafał Karmelita zdobył zwycięskiego gola. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną KS Polkowice 2:1. – Byliśmy trochę zaskoczeni grą Zdzieszowic.  Nie radziliśmy sobie z ich wysokimi zawodnikami. Druga połowa była już pod naszą kontrolą. Bardzo mnie cieszy, że wszystko co powiedzieliśmy sobie w przerwie zostało zrealizowane w drugiej połowie. Pokazaliśmy charakter i potrafiliśmy odwrócić losy spotkania. Dziękuję moim zawodnikom za walkę i zaangażowanie w tym meczu – mówi Enkeleid Dobi. Zwycięstwo z Ruchem Zdzieszowice było dla zielono-czarnych piątą wygraną z rzędu  Od momentu objęcia zespołu przez nowego szkoleniowca Enkeleida Dobiego gra polkowiczan może się naprawdę podobać. Po 26 kolejce KGHM ZANAM z dorobkiem 43 punktów zajmuje 4. miejsce w ligowej tabeli. Najbliższy mecz z udziałem zielono-czarnych odbędzie się 10 maja na stadionie w Polkowicach. Wówczas podopieczni Enkeleida Dobiego zagrają o Puchar Okręgowego Związku Piłki Nożnej z rezerwami Zagłębia Lubin. Początek godz. 17.