Przejdź do treści

Recytacje na wysokim poziomie

Recytacje na wysokim poziomie
fot. Paweł Paździor

Dodane: Czwartek, 11 maja 2017

Weronika Widuch ze Szkoły Podstawowej Nr 2 zdobyła Grand Prix XXI edycji Przeglądu Teatru Jednego Aktora „Humor i satyra w poezji i prozie”. Przesłuchania stały na wysokim poziomie.

 

W dniu rozgrywania konkursu sala kinowa zamieniła się w miejsce uduchowionych występów recytatorskich. Przesłuchania trwały od samego rana. Jako pierwsi pod ocenę jurorów oddali się najmłodsi – uczniowie klas I-III. Potem występowali recytatorzy z klas IV-VI. W tej kategorii triumfowała Weronika Widuch, która w trakcie swojego występu była bardzo sugestywna. Weronika wybrała utwór „Ślusarz”.

Jak się później okazało Weronika zdobyła największe uznanie w oczach jury spośród wszystkich uczestników konkursu i to jej przyznano Grand Prix. Zwycięstwo było dla niej sporym zaskoczeniem.

- Nie spodziewałam się, że to ja wygram. Długo szukałam tekstu, ale gdy na niego się natknęłam od razu wiedziałam, że to jest to. To, że mogę występować pokazywać swoje talenty na scenie to jest naprawdę super sprawa – mówiła nam Weronika.

Drugiej miejsce, za Weroniką, w kategorii uczniów klas IV-VI Żaneta Wierciszewska, a trzecie Konrad Wójcik.

Wśród uczniów klas I-III największe wrażenie na jurorach zrobiła Lena Ciżmar. Drugie miejsce zajęła Dominika Widuch, a trzecie Klaudia Wójcik.

Wśród gimnazjalistów największe uznanie wzbudził występ Julii Macioszczyk z Gimnazjum Nr 2. Przygotowana do konkursu przez Magdalenę Beller uczennica wybrała skecz kabaretowy „Rowerek”. Jej interpretacja bardzo spodobała się jurorom. Zwrócili uwagę nie tylko na mistrzowska recytację, ale także umiejętne operowanie rekwizytami oraz gestykulację podkreślającą przekaz. Drugie miejsce zajęła Marcelina Stanek, a trzecie Ada Uchryńczuk.

Tegoroczna edycja konkursu stała na wysokim poziomie, co podkreślał przewodniczący jury, Bartosz Bulanda.  

- Było wiele recytacji bardzo interesujących. Doceniamy to, że dzieci i młodzież potrafią oderwać się od smartfonów, laptopów i doskonalić recytowanie. To jest bardzo wartościowe – kończy przewodniczący.

 

Recytacje na wysokim poziomie
fot. Paweł Paździor

Konrad Kaptur