Przejdź do treści

Wygrana z Falubazem

Dodane: Poniedziałek, 15 maja 2017

Piłkarze KGHM ZANAM Polkowice pokonali na wyjeździe Falubaz Zielona Góra 5:1. Dzięki tej wygranej zielono-czarni awansowali na 3. miejsce w ligowej tabeli.

Polkowiczanie pojechali do Zielonej Góry w roli faworyta i nie zawiedli. Wynik spotkania otworzył w 9. minucie Wojciech Konefał, który skutecznie dobił strzał Macieja Bancewicza. Po niespełna dwóch kwadransach gospodarze wyrównali, a na listę strzelców wpisał się Michał Chyrek. Jeszcze w pierwszej połowie piłkarze KGHM ZANAM Polkowice mieli kilka dogodnych sytuacji do zdobycia gola, ale zabrakło im precyzji przy wykończeniu i piłkarskiego szczęścia. Do przerwy na tablicy utrzymywał się wynik 1:1. Po zmianie stron na boisku rządzili już tylko polkowiczanie. Festiwal strzelecki rozpoczął Michał Bednarski, który wykorzystał dokładne podanie Kamila Zawadzkiego i wślizgiem wpakował futbolówkę do bramki miejscowych. W 74. minucie padł kolejny gol dla Polkowic, a autorem tego trafienia okazał się Dawid Wacławczyk. Chwilę później golkiper Falubazu musiał ponownie wyjmować futbolówkę ze swojej bramki, a czwartego gola dla Polkowic zdobył Mariusz Szuszkiewicz. Wynik meczu na 5:1 dla Polkowic ustalił w doliczonym czasie gry Tomasz Wojciechowski. Dzięki tej wygranej polkowiczanie awansowali na 3. miejsce w ligowej tabeli. W następnym meczu zielono-czarni zmierzą się przed swoją publicznością z Górnikiem Wałbrzych. Spotkanie odbędzie się 20 maja o godz. 17.

Falubaz Zielona Góra – KGHM ZANAM Polkowice  1:5 (1:1)