Przejdź do treści

Kombatanci mieli swoje święto

Kombatanci mieli swoje święto
fot. Roman Tomczak

Dodane: Wtorek, 16 maja 2017

Członkowie Gminnego Koła Związku Kombatantów RP spotkali się dziś na okolicznościowej uroczystości z okazji 72. rocznicy zakończenia II wojny światowej.

 

Spotkanie zorganizowano w Ośrodku Pomocy Społecznej. Udział wzięli w nim także członkowie Związku Sybiraków, a ze strony samorządowców - Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic, oraz Marek Tramś, starosta polkowicki.

Urczystość rozpoczęto od mnuty ciszy, dedykowanej pamięci wszystkich, którzy polegli za ojczyznę. Następnie swój program artystyczny zaprezentowały dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2. Były wojskowe piosenki i patriotyczne wiersze. Program zakończyło wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego.

Zabierając głos Wiesław Wabik podziękował kombatantom za przykład ich życia, jaki dają kolejnym pokoleniom. Zwrócił uwagę, że przyszło im żyć w najtrudniejszych, wojennych czasach, ale to dzieki nim możemy cieszyć się nepodległością i wolnością.

Życzenia kombatantom złożył także starosta Marek Tramś. Zwrócił uwagę, że ważnym akcentem tego rocznicowego spotkania jest udział w nim dzieci. Podkreślił, że ich patriotyczne wychowanie jest gwarantem, że nasz naród nie zapomina o swoich bohaterach i otacza ich szczególną troską.

O potrzebie pielęgnowania wartości patriotycznych mówił także Stanisław Nogacki, prezes Gminnego Koła Związku Kombatantów RP.

- My pamiętamy o swoich korzeniach. Pamiętamy o ofierze krwi i cierpieniach, o bohaterstwie przeszłych pokoleń, które walczyły o niepodległą Polskę. Stojąc w tym miejscu apeluję szczególnie do najmłodszych pokoleń - pielęgnujcie pamięć narodową i dbajcie o patriotyczne postawy - mówił prezes Nogacki.

Wraz z życzeniami od samorządowców kombatanci otrzymali kwiaty. Spotkanie zakończyło wspólne wspominanie przy kawie i ciastkach.

 

Roman Tomczak