Przejdź do treści

Teatralne występy pełne uroku

Teatralne występy pełne uroku
fot. Konrad Kaptur

Dodane: Czwartek, 18 maja 2017

Wczoraj na scenie w polkowickim Kinie odbyła się XXI edycja Przeglądu Teatralnego „Kurtyna”. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni, a Grand Prix zdobyła Grupa Teatralna „Metafora” z Gimnazjum Nr 1.

 

Polkowice są miastem kojarzonym z teatrem. To przede wszystkim zasługa Polkowickich Dni Teatru, które od wielu lat pozwalają na oglądanie doskonałych przedstawień z udziałem wybitnych aktorów. To jednak tylko część teatralnych działań podejmowanych w naszym mieście. Jednym z nich jest odbywający się już od 21 lat festiwal „Kurtyna”. W jego trakcie możemy naocznie przekonać się, że ze sztuką teatralną obyci są już najmłodsi mieszkańcy. Potrafią wspólnie ze swoimi opiekunami przygotować doskonałe, wzbudzające autentyczne uczucia przedstawienia. Wczoraj na scenie w kinie zaprezentowali się artyści w kilku kategoriach wiekowych począwszy od przedszkolaków, przez uczniów szkół podstawowych na gimnazjalistach kończąc.

Jurorzy w uznaniu zaangażowania młodych artystów postanowili nagrodzić wszystkich. Wręczenie nagród odbyło się na scenie i wyglądało bardzo dostojnie.

Jurorzy wysoko ocenili poziom tegorocznego przeglądu.

- Przedstawienia były wartościowe. Każde z nich miało w sobie coś wyjątkowego – mówi Radosław Walenda, przewodniczący jury.

Konkursy rządzą się swoimi prawami i konieczne jest wskazanie zwycięzców. Jurorzy zdecydowali, że Grand Prix przypadnie w udziale  Grupa Teatralna „Metafora” z Gimnazjum Nr 1.

- to było profesjonalne przedstawienie teatralne. Śmiało mogłoby być wystawiane na deskach teatru. Podobnie zresztą jak spektakl w wykonaniu grupy z gimnazjum Nr 2. Jestem pod wrażeniem tak dużych umiejętności – kończy przewodniczący.

 

Teatralne występy pełne uroku
fot. Konrad Kaptur

Konrad Kaptur