Przejdź do treści

Przez zabawę do wiedzy

Przez zabawę do wiedzy
fot. Konrad Kaptur

Dodane: Czwartek, 18 maja 2017

W polkowickim Amfiteatrze odbyła się dziewiąta edycja Strażomanii. Setki przedszkolaków świetnie się bawiły przy okazji zdobywając wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa.

 

- Strażomania wieńczy działania edukacyjne wśród najmłodszych mieszkańców Polkowic, które realizujemy przez cały rok. Dziś mamy kulminację – mówi Artur Gałuszka, naczelnik Straży Miejskiej, który dziś wcielił się w role konferansjera.

Przebrane w efektowne stroje, w czapeczkach na głowach i z chorągiewkami w rękach - przedszkolaki doskonale się bawiły. Tym bardziej, że towarzyszyły im ulubione maskotki - Komisarz Lew z polkowickiej policji,  Kruk z polkowickiej Straży Miejskiej oraz Żarek ze Straży Pożarnej.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się wozy służb mundurowych.

- Samochód strażaków jest super. Taki wielki i ma te wszystkie pompy – mówił czteroletni Krzyś.

Strażomania od dziewięciu lat łączy zabawę z edukacją. Dziś był więc konkurs, którego tematem przewodnim były zasady bezpieczeństwa. Dzieciaki wykazały się doskonałą wiedzą z zakresu bezpiecznego zachowania na placu zabaw, czy też podczas przechodzenia przez jezdnię. Dzieci wiedziały też, że nieznajomych nie można pod żadnym pozorem wpuszczać do mieszkania. Wszystko natomiast rozpoczęło się od próbnej ewakuacji jednego z polkowickich przedszkoli. Ona także przebiegała wzorcowo.

- Przykładamy w Polkowicach dużą wagę do tego, by od najmłodszych lat w mieszkańcach kształtować bezpieczne zachowania. Stąd wiele akcji informacyjnych w przedszkolach i szkołach, w które zaangażowani są strażacy, strażnicy miejscy i policjanci. Takie imprezy jak Strażomania dowodzą, że maluchy mają wysoki poziom wiedzy, co oznacza, że praca służb mundurowych przynosi efekty. Bardzo mnie to cieszy – mówi Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic.

 

Przez zabawę do wiedzy
fot. Konrad Kaptur

Konrad Kaptur