Przejdź do treści

Wysoka porażka polkowickich piłkarzy

Dodane: Poniedziałek, 09 października 2017

Piłkarze KGHM ZANAM Polkowice przegrali przed swoją publicznością z rezerwami Górnika Zabrze 6:1. Honorowego gola dla zielono-czarnych strzelił Mateusz Piotrowski.

W spotkaniu 11. kolejki 3. ligi zielono-czarni podejmowali przed swoją publicznością rezerwy Górnika Zabrze. W wyjściowej jedenastce gości znalazło się aż 9 zawodników, którzy na co dzień rywalizują o punkty na boiskach ekstraklasy. W związku z tym od pierwszych minut inicjatywa leżała po stronie zabrzan, którzy już po pierwszej połowie prowadzili w Polkowicach 3:0. Jedyny gol dla zielono-czarnych padł po zmianie stron. W 49. minucie meczu arbiter dopatrzył się przewinienia w polu karnym Górnika i podyktował jedenastkę dla miejscowych. Jej skutecznym egzekutorem okazał się Michał Piotrowski i było 3:1. Odpowiedź gości była natychmiastowa i do końcowego gwizdka dołożyli zielono-czarnym kolejne, trzy trafienia. Ostatecznie spotkanie zakończyło się porażką polkowiczan 6:1. – Pomimo wysokiej porażki, nie uważam, że to był najgorszy mecz w naszym wykonaniu. Zapłaciliśmy za wszystkie błędy jakie popełniliśmy na boisku. Piłka nożna jest bezwzględna i nie wybacza. Trzeba teraz się pozbierać i rozpocząć przygotowania do kolejnego spotkania. Mam nadzieję, że wywalczymy w nim pełną pulę – mówi Enkeleid Dobi, trener KGHM ZANAM Polkowice. W następnym meczu polkowiczanie zmierzą się na wyjeździe z Pniówkiem Pawłowice Śląskie. Spotkanie zostanie rozegrane się 14 października o godz. 15.