Przejdź do treści

Kolarski finał w Polkowicach

Kolarski finał w Polkowicach

Dodane: Wtorek, 17 października 2017

Na ścieżce zdrowia odbyła się finałowa edycja Ligi Szkółek Kolarskich MTB. Impreza dostarczyła kibicom wielu emocji, a zawodnicy naszego MKS pokazali się z bardzo dobrej strony.

 

Była to siódma edycja cyklu imprez kolarskich, w których rywalizowali uczniowie szkół podstawowych z naszego województwa. W trakcie zawodów w Polkowicach poznaliśmy nazwiska mistrzów Dolnego Śląska Szkółek Kolarskich za rok 2017 w poszczególnych kategoriach wiekowych. Okazali się nimi - Alicja Matuła (Szkółka Kolarska Hejszowina Radków) – dziewczęta rocznik 2006 i młodsze, Jakub Mikinik (Szkółka Kolarska Jerzmanowa) – chłopcy rocznik 2006 i młodsi, Julia Czyż (Szkółka Kolarska Rzeczyca) – dziewczęta rocznik 2005, Bartosz Piekarski (Szkółka Kolarska Jerzmanowa) – chłopcy rocznik 2005, Izabela Urbańska (Szkółka Kolarska Wilków) – dziewczęta rocznik 2004,

Jakub Przybysz (MKS Polkowice) – chłopcy rocznik 2004

W finałowych zawodach w Polkowicach wzięło udział 89 zawodników i zawodniczek. W tym gronie znalazło się aż 19 reprezentantów naszego MKS Polkowice.

- Bardzo mnie cieszy, że tak liczna grupa z naszego klubu walczyła dziś na trasie. Uczestników z każdą edycją przybywa dlatego chcielibyśmy kontynuować cykl w przyszłym roku - mówił Wiesław Kozdroń, prezes MKS Polkowice.

W sobotę (14.10), kiedy rozegrano zawody była piękna pogoda, a młodych adeptów kolarstwa dopingowało wielu kibiców. Wśród nich był Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic.

- W taki dzień jak dzisiejszy człowiek dostaje skrzydeł. Widzę wielkie zaangażowanie dzieci, całe rodziny i ludzi, którzy mają pasję i kochają to, co robią. To piękne – mówił nam burmistrz.

Sekcja kolarska MKS Polkowice działa na bardzo wysokim poziomie. Mamy profesjonalne stroje, opiekę trenerską, sprzęt sportowy. Możemy się też pochwalić dobrymi wynikami. Śmiało można powiedzieć, że kolarstwo intensywnie się rozwija w naszej gminie.

- Cieszę się, że nasi sponsorzy –Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic oraz Dariusz Miłek, właściciel spółki CCC SA są tak aktywni i pomagają rozwijać się młodym ludziom. Chciałbym im z tego miejsca serdecznie podziękować za okazane wsparcie – kończy trener Janusz Pytlak.

 

Kolarski finał w Polkowicach