Przejdź do treści

45 lat naznaczone sukcesami

45 lat naznaczone sukcesami
fot. Paweł Paździor

Dodane: Piątek, 10 listopada 2017

Już jutro (11.11) w hali przy Szkole Podstawowej nr 4 odbędzie się turniej z okazji 45-lecia istnienia klubu. Krajowa czołówka będzie rywalizowała w podrzucie. Początek zawodów o godzinie 14.

 

Cztery i pół dekady minęło od momentu, gdy Michał Garbaczewski, były zawodnik i instruktor w klubie MKS Zagłębie Lubin wspólnie ze swoimi współpracownikami założył klub Górnik Polkowice. W pierwszym składzie drużyny ciężarowej znaleźli się: Ryszard Cieślewicz, Tadeusz Balewicz, Zbigniew Radzięciak Franciszek Kosiąrski. Początkowo sztangiści spotykali się na treningach w cechowni ZG Polkowice. Potem zakupiono siłownie typu „Pilawa”. Tam sztangiści ćwiczyli i rywalizowali w zawodach do 2007 roku, kiedy to dzięki władzom gminy z burmistrzem Polkowic, Wiesławem Wabikiem na czele sztangiście przenieśli się do nowej salki w ówczesnym Gimnazjum Nr 2. Tam wykuwają formę do dziś.

Przez 45 lat istnienia klubu sztangiści z Polkowic zdobyli ponad 100 medali rangi mistrzostw Polski, mistrzostw Europy i świata. Największe sukcesy przypadły na lata 2006 – 2017.

Z okazji pięknego jubileuszu polkowiccy sztangiści otrzymali życzenia od Mariusza Jędry, prezesa PZPC.

- Jubilatowi składam wielkie podziękowania za sukcesy na przestrzeni tych 45 lat. Gratuluję dotychczasowej działalności. Mam wielki szacunek do zawodniczek i zawodników, trenerów, działaczy oraz sympatyków klubu. Ciężary w Polkowicach, w klubie Górnik, stanowią piękną kartę polskich ciężarów! Z okazji święta składam życzenia dalszych sukcesów i pomyślności – mówi Mariusz Jędra.

- Najlepszym sposobem na uczczenie jubileuszu są zawody, na które serdecznie zapraszam – kończy Krzysztof Michalski, prezes KPC Górnik Polkowice.