Przejdź do treści

PCUZ przebadało mieszkańców sołectw gminy Polkowice

PCUZ przebadało mieszkańców sołectw gminy Polkowice

Dodane: Wtorek, 14 listopada 2017

300 osób skorzystało z akcji bezpłatnych badań, prowadzonych w październiku w sołectwach gminy Polkowice. W świetlicach wiejskich można było skorzystać z porad lekarza internisty, wykonać badania diagnostyczne, zaszczepić się i wziąć udział w szkole ratownictwa.

 

Przedstawiciele Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych przebadali w pierwszej połowie października mieszkańców Dąbrowy, Pieszkowic, Żelaznego Mostu, Tarnówka, Suchej Górnej, Kaźmierzowa, Moskorzyna i Sobina.  Następnie punkty medyczne zostały uruchomione w sołectwach, tj. Biedrzychowa, Jędrzychów, Nowa Wieś Lubińska, Komorniki, Żuków, Guzice i Trzebcz.

- Zawsze korzystamy z tych badań całą rodziną, a od ponad 20 lat również szczepimy się przeciwko grypie. Jesteśmy wszyscy zdyscyplinowani i dbamy o profilaktykę. W tym roku było podobnie – wyjaśnia Magdalena Orłowska-Grygiel, mieszkanka Kaźmierzowa.

Badania w 15 sołectwach objęły m.in. sprawdzenie poziomu cukru we krwi, cholesterolu HDL i LDL, trójglicerydów i elektrolitów, a także szczepienia przeciwko grypie oraz naukę udzielania pierwszej pomocy.

- Mieszkańcy sołectw gminy Polkowice mogli wykonać badania profilaktyczne bez konieczności odwiedzania przychodni w Polkowicach. Jeśli okazało się, że wyniki odbiegały od przewidzianej normy, kierowaliśmy pacjentów do punktu kardiologicznego, diabetologa lub lekarza rodzinnego w Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych. W ramach bezpłatnego programu „Szczepienia przeciw grypie dla mieszkańców gminy od 60 roku życia” ze szczepień skorzystało 78 osób – mówi Mariola Kośmider, dyrektor PCUZ.

Świadczenia medyczne w sołectwach zrealizowane zostały w ramach Programów Polityki Zdrowotnej, finansowanych z budżetu Gminy Polkowice.

Więcej informacji:

Dorota Pędlowska-Wojciech – Koordynator Programów Medycznych PCUZ – ZOZ S.A, 76 746 08 07, dorota.pedlowska@gmail.com

 

PCUZ przebadało mieszkańców sołectw gminy Polkowice