Przejdź do treści

Belgijska wyprawa polkowiczanek

Belgijska wyprawa polkowiczanek

Dodane: Wtorek, 28 listopada 2017

Jutro szósta kolejka prestiżowej Euroligi. Nasze dziewczyn rozegrają wyjazdowy pojedynek z belgijskim Cators Braine. Początek o 20.30.

 

Rywalki naszych dziewczyn maja jak na razie komplet porażek w euroligowych rozgrywkach i w tabeli grupy zajmują ostatnie miejsce. W ostatniej kolejce zespół z Belgii uległ wysoko – 59:83 ekipie Bourges Basket. Z kolei w niedzielnym pojedynku belgijskiej ekstraklasy Castors Braine wysoko pokonał drużynę z Liege 94:58. Na krajom podwórku jutrzejszym rywalkom naszych dziewczyn idzie o wiele lepiej. W 11 kolejkach sa niepokonane i przewodzą ekstraklasowej stawce. Najskuteczniejsze zawodniczki zespołu z Belgii to amerykańska centerka Celeste Trahan-Davis, która średnio zdobywa 16,8 punktu, a do tego dokłada 8,8 zbiórki. Grająca na tej samej pozycji Anete Steinberga notuje średnio 17,7 punktu oraz 8,7 zbiórki. Z kolei silna skrzydłowa Olesia Malashenko ma średnie na poziomie 13,9 punktu oraz 4,6 zbiórki.

Nasz jutrzejszy rywal gra solidną koszykówkę opartą na dograniach pod kosz, gdzie środkowe wiedzą co mają robić. Nasz zespół jest ostatnio na fali wznoszacej. Radzi sobie bardzo dobrze i odnosi kolejne zwycięstwa. Z całą pewnościa sztab trenerski rozpracował sposób gry rywalek i doskonale wie, jak ograniczyć ich atuty oraz wykorzystać nasze mocne strony. Konsekwencja w realizacji planu taktycznego to podstawa. Jeśli zespół będzie się trzymał przedmeczowych założeń powinno być dobrze. Jutrzejszy mecz rozpocznie się o godzinie 20.30. Liczymy na kolejne zwycięstwo CCC Polkowice.