Przejdź do treści

Aby ferie były bezpieczne

Aby ferie były bezpieczne

Dodane: Piątek, 12 stycznia 2018

Zadbają o to polkowiccy policjanci, którzy już prowadzą działania profilaktyczno kontrolne. Wszystko po to, by dzieci i młodzież bezpiecznie spędziły wolny od nauki czas.

 

- Głównym celem działań jest zapewnienie bezpiecznego wypoczynku dzieciom i młodzieży, które będą uczestniczyć w zorganizowanych formach wypoczynku jak i tym, które pozostaną w miejscu zamieszkania. Funkcjonariusze realizując przedsięwzięcie m.in. organizują spotkania z wychowawcami lub opiekunami oraz dziećmi poświęcone zasadom bezpieczeństwa, występującym zagrożeniom i sposobom ich unikania – mówi asp. szt. Daria Solińska z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach.

Na tym jednak nie koniec zaplanowanych działań, bo policjanci będą także między innymi kontrolować miejsca pozostawione bez nadzoru, a stwarzające różnego rodzaju zagrożenia, zwłaszcza zbiorniki wodne oraz miejsc zimowych zabaw, kontrolować miejsca zorganizowanego wypoczynku
oraz miejsca sprzedaży alkoholu i wyrobów tytoniowych pod kątem sprzedaży osobom nieletnim.

W okresie ferii szczególnie istotne jest, aby pojazdy przewożące dzieci i młodzież do miejsca wypoczynku były bezpieczne. Dlatego policjanci będą sprawdzać stan techniczny autokarów oraz  wyposażenie pojazdów przewożących dzieci, jak również stan trzeźwości kierowców.

Warto zwrócić także uwagę na fakt, że w przypadkach zaistnienia utrudnień w ruchu, policjanci podejmować będą czynności zmierzające do przywrócenia płynności oraz będą kierującym udzielać informacji o zaistniałych utrudnieniach w ruchu i organizować objazdy.