Przejdź do treści

Ulica Wojska Polskiego będzie remontowana

Ulica Wojska Polskiego będzie remontowana
fot. Paweł Paździor

Dodane: Wtorek, 06 marca 2018

Jedna z głównych ulic w naszym mieście już wkrótce zostanie przebudowana. Umowa z wykonawcą wyłonionym w drodze przetargu została podpisana w czwartek (1.03).

 

To jedna z ważnych dróg w układzie komunikacyjnym miasta. Przy niej powstają budynki mieszkalne. Jezdnia jest w złym stanie technicznym stąd decyzja o przebudowie. Umowa przewiduje 10-miesięczny czas realizacji inwestycji od momentu przekazania placu budowy, co nastąpi w ciągu kilku najbliższych dni.

Poza przebudową jezdni w ramach inwestycji zostanie także wybudowane rondo na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego, Dąbrowskiego oraz Polnej. Ponadto zostanie wykonane odwodnienie oraz oświetlenie. Powstanie też ścieżka rowerowa. Całkowita wartość inwestycji to ponad 9,5 miliona złotych.

- Dziś stan techniczny ulicy Wojska Polskiego pozostawia wiele do życzenia. Po zakończeniu to się zmieni. Jezdnia będzie funkcjonalna i bezpieczna. W ramach inwestycji wybudujemy kolejny w mieście odcinek ścieżki rowerowej, który stanie się częścią docelowego układu ścieżek dla rowerzystów.  Prace będą wykonywane etapowo, aby nie zamykać całkowicie ruchu na drodze. Utrudnienia będą występować okresowo na określonych odcinkach jezdni, a na czas realizacji tych robót zostaną zorganizowane objazdy – mówi nam Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic.

 

Ulica Wojska Polskiego będzie remontowana
fot. Paweł Paździor