Przejdź do treści

Panie chcą więcej

Panie chcą więcej
fot. Konrad Kaptur

Dodane: Środa, 07 marca 2018

- Bardzo przydatne umiejętności. Super zajęcia. Mamy niedosyt, bo chciałybyśmy więcej takich akcji – mówiły wczoraj uczestniczki bezpłatnego kursu samoobrony, który odbył się w ramach programu prewencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach „Bezpieczna Polkowiczanka”.

 

W zajęciach wzięło udział blisko 30 pań. Instruktorzy - policjanci z pionów prewencji i kryminalnego polkowickiej komendy zadbali o to, by panie przed przystąpieniem do ćwiczeń odpowiednio się rozgrzały. To ważne, bo pomaga uniknąć urazów.

- Potem było wykręcanie rąk, uwalnianie się z chwytów, kopanie w worek treningowy oraz nauka używania przedmiotów codziennego użytku w celach obronnych. Wszystkie nabyte umiejętności mają służyć temu, by panie czuły się bezpiecznie i wiedziały jak zareagować w sytuacji zagrożenia – mówi nam Przemysła Rybikowski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach.

W sytuacji zagrożenia niezwykle ważne jest zachowanie spokoju, kontrola nad własnymi emocjami. Tego penie też się uczyły.

- To były bardzo przydatne zajęcia. Nigdy nie wiadomo, kiedy człowieka spotka coś niedobrego i trzeba być na takie sytuacje przygotowanym. Po dzisiejszych zajęciach będą się czuła pewniej na ulicy. Poza tym miałyśmy możliwość „wyżycia” się na worku treningowych. To bardzo dobre, oczyszczające – mówiły panie, które zgodnie zadeklarowały, że chętnie uczestniczyłyby w podobnych zajęciach w przyszłości.

Na zakończenie uczestniczki wczorajszego kursu otrzymały od Wiesława Wabika, który objął nad tym przedsięwzięciem patronat honorowy oraz Waldemara Cichockiego, komendanta KPP w Polkowicach pamiątkowe certyfikaty.  

- Z wielką przyjemnością objąłem patronat nad tym przedsięwzięciem. Panie pod okiem wykwalifikowanych instruktorów nabyły podstawowych umiejętności w zakresie samoobrony. Po dzisiejszych zajęciach wiedzą jak zareagować w sytuacjach zagrożenia. Gratuluję zaangażowania, determinacji i entuzjazmu – powiedział Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic.