Przejdź do treści

Wielkie ściganie już w najbliższy piątek

Wielkie ściganie już w najbliższy piątek
fot. Paweł Paździor

Dodane: Czwartek, 10 maja 2018

Dziś od tradycyjnego kryterium ulicznego w Legnicy rozpocznie się 53. Wyścig Szlakiem Grodów Piastowskich. W piątek jazda indywidualna na czas w Polkowicach.

 

23 ekipy z 15 państwa, ponad 180 kolarzy. Tegoroczny wyścig zapowiada się bardzo atrakcyjnie.

Na dzień dobry w Legnicy, na szosie zaprezentuje się torowy mistrz świata Szymon Szajnok, który stoczy z pewnością pasjonujący pojedynek z Alojzym Kankovskym, który kilka razy wiódł prym podczas ulicznego kryterium.

Wskazanie faworyta całego wyścigu to zadanie bardzo trudne. Przed rokiem zwyciężył Adrian Kurek. W tym roku faworytem bukmacherów jest Jan TRATNIK, ale nie będzie miał łatwo, bo konkurencja spora i chętnych wielu.

- Tradycyjnie miejscowa grupa CCC Sprandi Polkowice ma wielką ochotę wygrać Grody i tradycyjnie wszyscy pozostali będą jej chcieli to utrudnić. To tylko zwisatuje wielkie emocje, bo w tym roku stawka jest wyjątkowo mocna i wyjątkowo wyrównana – mówi Bogdan Rzepka, dyrektor wyścigu.

Majowe ściganie na Dolnym Śląsku będzie faworyzować górali, chociaż w tym roku zajdzie kilka zmian.

Tradycyjnie bazą wyścigu będzie Legnica, w której 10 maja odbędzie się słynne już kryterium, na którym poznamy pierwszych liderów w poszczególnych klasyfikacjach. Następnie, w dniach 11-13 maja, obejrzymy już „właściwe” ściganie. W Polkowicach kolarzy zobaczymy w piątek (11 maja). Wówczas o 10 rozpocznie się jazda indywidualna na czas. Jej zakończenie jest planowane na godzinę 13. Także start do drugiego etapu, który odbędzie się tego samego dnia zaplanowano w Polkowicach. O 17 kolarze pojada w kierunku Głogowa. Wszystkich fanów kolarstwa zapraszamy do śledzenia zmagań cyklistów na trasach 53. Wysigu Szlakiem Grodów Piastowskich.

Rozkład jazdy

10.05.2018 – kryterium Gold Lion of Legnica (32km)

11.05.2018 – etap 1., Polkowice – Polkowice (czasówka, 16,2km)

11.05.2018 – etap 2., Polkowice – Głogów (97km)

12.05.2018 – etap 3., Pieszyce – Bielawa (140km)

Przed etapem odbędzie się druga edycja Korony Gór Sowich dla amatorów.

13.05.2018 – etap 4., Złotoryja – Jawor (144,3km)

Przed etapem odbędzie się druga edycja Jaworskiej Pajdy Chleba dla amatorów.

 

Wielkie ściganie już w najbliższy piątek