Przejdź do treści

Inwestycje, zieleń i nie tylko

Inwestycje, zieleń i nie tylko
fot. Paweł Paździor

Dodane: Środa, 16 maja 2018

Przy ulicy Polnej blisko 400 właścicieli garaży ma nowe komfortowe dojazdy. W ramach wartej 3 miliony złotych inwestycji wykonano także zbiorniki retencyjno-chłonno-ewaporacyjne, wymieniono sieci podziemne oraz zamontowano oświetlenie. A to nie wszystko. Dziś burmistrz w towarzystwie swoich współpracowników oraz radnych przyglądał się inwestycjom realizowanym na terenie miasta.

 

- W mieście wiele się ostatnio dzieje. Realizujemy sporo inwestycji. Otrzymuję też sporo sygnałów od mieszkańców, by przyjrzeć się temu, jak wyglądają różne miejsca. W tym tygodniu postanowiłem przeznaczyć czas na kompleksowy przegląd miasta. Obchodzę wszystkie osiedla, ulica po ulicy. Takie przeglądy wykonuję w miarę potrzeb, nie rzadziej niż dwa razy w roku. To jest doskonała okazja do tego, by zweryfikować postępy różnych prac, sposób realizacji umów, które gmina ma zawarte na realizację różnych zadań, takich jak choćby wykaszanie trawników. Poza tym, przy okazji takich przeglądów mogę spotkać się z mieszkańcami, wysłuchać ich uwag, sugestii, porozmawiać z nimi. Robię to bardzo chętnie. To dla mnie skarbnica wiedzy. Wszystkie uwagi, sugestie, prośby notują moi współpracownicy i w miarę możliwości staramy się je brać pod uwagę przy planowaniu różnych prac – mówi Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic.

Jednym z miejsc odwiedzonych dziś przez burmistrza wraz z zastępcą do spraw gospodarczych, Arkadiuszem Blochem oraz pracownikami Wydziału Inwestycji i Remontów była ulica Polna, gdzie zakończono wartą 3 miliony złotych inwestycję. Tam wykonano zbiorniki retencyjno-chłonno-ewaporacyjne, wymieniano sieci podziemne, przebudowano drogi dojazdowe oraz chodniki. Wybudowano miejsca postojowe, kanalizacji deszczową oraz oświetlenie drogowe.

To ważna inwestycja dla wszystkich osób posiadających garaże. Dotychczasowe drogi dojazdowe były mało komfortowe. Teraz jest nie tylko ładniej, ale przede wszystkim bardziej funkcjonalnie.

W ramach przeglądu miasta burmistrz odwiedził dziś osiedla Krupińskiego i Dąbrowskiego. Przegląd trwa od poniedziałku, będzie kontynuowany jutro oraz pojutrze.

 

Inwestycje, zieleń i nie tylko
fot. Paweł Paździor