Przejdź do treści

Podróż do magicznej krainy

Podróż do magicznej krainy
fot. Paweł Paździor

Dodane: Poniedziałek, 21 maja 2018

Dziś w polkowickim Kinie rozpoczęła się siódma edycja Festiwalu Spektakli dla Dzieci „Na ziarnku grochu”. Dzieci obejrzały spektakl „Dziewczynka z zapałkami” w wykonaniu aktorów Teatru Lubuskiego w Zielonej Górze.

 

Radosna muzyka płynąca z głośników wprowadzającą w magiczny nastrój przywitała dzieci, które wypełniły dziś niemal po brzegi salę polkowickiego kina. Teatr jest miejscem szczególnym. Dochodzi w nim do spotkania widzów i aktorów. Temu spotkaniu towarzyszą emocje – radość, smutek, ekscytacja. To magiczny świat, w którym wszystko jest umowne i wszystko może się zdarzyć. Dziś dzieci przekonały się o tym oglądając pierwszy ze spektakli, które zostaną zaprezentowane w ramach tegorocznej edycji festiwalu. Poruszająca wędrówka po świecie fantazji, marzeń, ale i piętrach bezradności i braku poczucia bezpieczeństwa, ciepła zazwyczaj kojarzonego z domem wzbudziła w dzieciach cała paletę emocjonalnych stanów, od radości przez zaciekawienie, ekscytację po smutek.

- W czasie spektakli przenosicie się do świata fikcji. Bajki są przepiękne. Lubicie chodzić do teatru na przedstawienia – zapytał dzieci burmistrz, Wiesław Wabik, który uczestniczył w uroczystym otwarciu przeglądu. – Taaak – odpowiedziały zgodnie dzieci.

Dzisiejszy spektakl był pierwszym z kilku wydarzeń zaplanowanych w ramach VII Festiwalu Spektakli dla Dzieci „Na ziarnku grochu”. W środę (23 maja) dzieci obejrzą spektakl „Karmelek” w wykonaniu aktorów Zdrojowego Teatru Animacji z Jeleniej Góry, a w czwartek (24.05) Przypadki Doktora Bonifacego Trąbki w wykonaniu Teatr Baj Pomorski z Torunia. To o 10 i 11.30. Tego samego dnia o godzinach 9.00, 10.30, 12.30 w Centralnym Park Zabaw i Wypoczynku sztuka Parkatoniki, którą zaprezentuje Fundacja Ależ Gustawie z Łodzi.

 

Podróż do magicznej krainy
fot. Paweł Paździor
Podróż do magicznej krainy
fot. Paweł Paździor