Przejdź do treści

Gwarek wygrywa w Polkowicach

Dodane: Czwartek, 31 maja 2018

Piłkarze KGHM ZANAM Polkowice ulegli przed swoją publicznością Gwarkowi Tarnowskie Góry 2:1. Honorowego gola dla zielono-czarnych zdobył Dominik Radziemski. Spotkanie rozegrano w ramach 31. kolejki III ligi.

W hicie 31. kolejki III ligi lider z Polkowic podejmował przed swoją publicznością trzeciego w tabeli Gwarka Tarnowskie Góry. Początek meczu był wymarzony dla gospodarzy, bowiem już po 30 sekundach prowadzili z rywalem. Pięknym strzałem popisał się Dominik Radziemski i było 1:0 dla KS Polkowice. Przed przerwą tarnogórzanie wyrównali, a autorem tego trafienia okazał się Adam Dzido. Po zmianie stron rywale przejęli inicjatywę i starali się zdobyć kolejnego gola. Jednak na wysokości zadania stanął Damian Primel, który kilkukrotnie uchronił swój zespół przed utratą bramki. W 59. minucie arbiter dopatrzył się przewinienia w polu karnym gospodarzy i wskazał jedenastkę dla przyjezdnych. Skutecznie na gola zamienił ją Sławomir Pach i Gwarek prowadził w Polkowicach 2:1. Do końca meczu więcej goli nie padło. Ostatecznie po wyrównanym meczu komplet punktów powędrował do Tarnowskich Gór. – Uważam, że zagraliśmy najsłabszy mecz w tej rundzie i dlatego przegraliśmy. W piłce nożnej wygrywa ten zespół, który weźmie na siebie ciężar gry.  Szkoda straconych punktów. Mam nadzieję, że w kolejnych meczach wrócimy na właściwe tory i sięgniemy po zwycięstwa – mówi Enkeleid Dobi, trener zielono-czarnych. Po 31. kolejce polkowiczanie z dorobkiem 58 punktów zajmują 2. miejsce w ligowej tabeli. Do lidera – Skry Częstochowa ­­- tracą zaledwie jeden punkt. Do końca sezonu zielono-czarnym pozostały jeszcze trzy mecze. W niedzielę zmierzą się na wyjeździe z Piastem Żmigród.