Przejdź do treści

Przełamana bariera, spełnione marzenie

Przełamana bariera, spełnione marzenie

Dodane: Środa, 13 czerwca 2018

Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej działającego przy Stowarzyszeniu Charytatywnym „Żyć Godnie” w Polkowicach zrealizowali kolejny niezwykły projekt. Wyruszyli w podróż ku niebiosom.

 

Osoby dorosłe z niepełnosprawnością, zwłaszcza intelektualną, w naszym społeczeństwie nie mają łatwego życia. W zasadzie sprowadza się ono wyłącznie do zaspokojenia podstawowych potrzeb egzystencjalnych. W związku z tym korzystanie z doznań, które oferuje świat jest niemal niemożliwe. A tych jest całe szerokie spektrum. Niestety ze względu na różne ograniczenia dorosłe osoby niepełnosprawne mogą brać z życia niewiele. WTZ w Polkowicach stara się stwarzać osobom z niepełnosprawnością możliwość korzystania z tego, co ma do zaoferowania świat.

- Nasza instytucja nieustannie stara się wychodzić poza szablonowe standardy i dzięki przychylności ludzi oraz instytucji dobrej woli, wielokrotnie przełamywała bariery. Doskonałym przykładem jest lot paralotnią i przychylność oraz determinacja w tym temacie paralotniarza pana Tomasza Foryś z Lubina, dzięki któremu nasi podopieczni będący często, kolokwialnie mówiąc wykluczeni społecznie z powodu swoich zaburzeń umysłowych, mogli realnie oderwać się od ziemi i polecieć w niebo – mówią nam Agnieszka Kaniewska, kierownik WTZ.

Doświadczenie i przeżycia, które stały się udziałem uczestników tej niezwykłej podniebnej podróży pozostaną niezapomniane. Dzięki tej przygodzie granice mentalne pomiędzy społecznością sprawnych i niepełnosprawnych zostały zatarte. To wielka wartość.

Działalność Warsztatu Terapii Zajęciowej finansowana jest ze środków Gminy Polkowice, Powiatu Polkowickiego oraz PFRON.