Przejdź do treści

Są pieniądze na rondo

Są pieniądze na rondo
fot. Konrad Kaptur

Dodane: Środa, 13 czerwca 2018

I to nie małe. Na przebudowę skrzyżowania ulic Dąbrowskiego, Legnickiej i Małej wraz z przebudową ulicy Legnickiej gmina Polkowice otrzymała blisko 1,7 miliona złotych z Rządowego Programu na rzecz Rozwoju Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej na Dolnym Śląsku.

 

Poza rondem powstaną też chodniki, a także ścieżki rowerowe z nawierzchnią bitumiczną w kolorze czerwonym. Przebudowana też będzie nawierzchnia ulicy Legnickiej oraz jej skrzyżowanie z ul. Kopalnianą. Zostanie także wybudowana zatoka autobusowa przy ul. Legnickiej, a przy budynkach mieszkalnych przy ul. Kopalnianej zostanie wybudowany chodnik.

W sumie w ramach programu zostanie zrealizowanych 12 zadań inwestycyjnych na kwotę blisko 30 milionów złotych. Poza Polkowicami dofinansowanie otrzymały także między innymi powiat lubiński, złotoryjski, Gmina Bardo czy też gmina Lwówek Śląski.

- To duży sukces naszej gminy potwierdzający, że skutecznie potrafimy sięgać po środki zewnętrzne na realizację różnych projektów. Inwestycja, która otrzymała wsparcie jest bardzo ważna z punktu widzenia zarówno bezpieczeństwa, jak i komfortu poruszania się po drogach w obrębie naszego miasta. Ten sukces to docenienie naszej pracy, a także motywacja do tego, by jeszcze skuteczniej sięgać po środki zewnętrzne  – mówi Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic.

Całkowita wartość inwestycji to 2,8 mln zł.