Przejdź do treści

Wyjątkowe okazy ceramiczne w polkowickim Rynku

Wyjątkowe okazy ceramiczne w polkowickim Rynku
fot. Konrad Kaptur

Dodane: Środa, 13 czerwca 2018

Kilkaset wspaniałych artefaktów, które wyszły spod rąk polkowickich artystów, będzie można już jutro i pojutrze (14 i 15.06) zobaczyć (i kupić) w polkowickim rynku. Potem wystawa trafi do Centrum Piknikowego, gdzie w dniach 16-17.06 będą się odbywać Dni Polkowic.

 

Stowarzyszenie Charytatywne „Żyć Godnie” zaprasza do obejrzenia wystawy mozaiki ceramicznej przedstawiającej Polkowice. Jak wyjaśnia Karolina Tęcza, instruktor terapii zajęciowej w polkowickim WTZ, wystawa to zbiór kilkuset przedmiotów z ceramiki, głównie przedstawiających domy i elementy miejskiej zabudowy.

– Wykonali je własnoręcznie uczestnicy naszego WTZ podczas zajęć w Pracowni Ceramicznej oraz w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Polkowicach. Do pracy zabrało się blisko 400 osób z 12 instytucji – informuje Karolina Tęcza.

Wystawa wykonanych prac odbędzie się w dniach od 14-15 czerwca w polkowickim rynku.  Potem zostanie przewieziona do Centrum Piknikowego, gdzie będzie można ja oglądac podczas Dni Polkowic (16-17 czerwca). Setki ceramicznych domków w formie płaskorzeźb stanie się niepowtarzalnym elementem elewacji jednego z budynków w mieście. Prace będzie można kupić na własność. Jutro w godzinach 9-14 zaplanowana jest wyprzedaż stworzonych na warsztatach prac.