Przejdź do treści

„Z muzyką na wesoło”

„Z muzyką na wesoło”
fot. Centrum Edukacji Muzycznej

Dodane: Wtorek, 19 czerwca 2018

W polkowickim Kinie odbyła się 12. edycja konkursu dla umuzykalnionej młodzieży.

 

W konkursie wzięło udział 30 uczniów z Polkowic. Dopisała także publiczność, bo sala kinowa była wypełniona prawie po brzegi.

 

Miłośnicy muzyki biesiadnej, turystycznej i wakacyjnej mogli czuć się usatysfakcjonowani. Jury konkursowe zapewniało, że artyści dobrze prezentowali się na scenie i poprawnie wykonywali swoje utwory, co miało swoje odzwierciedlenie w atmosferze panującej na Sali.  Publiczność mocnymi brawami nagradzała najlepszych wykonawców i okrzykami dodawała odwagi początkującym.

 

W tym roku najchętniej grano na gitarach, keyboardzie, skrzypcach i perkusji. Najbardziej emocjonująca była kategoria solistów perkusyjnych. Młodzież wykonywała na tym instrumencie m. in. takie utwory jak „Imagine Dragons”, „Believer”, „Bemy”, „Time”, „The White Strip”, „Seven nation army”, „Tamta dziewczyna” oraz „Survivor czy „Eye of the tiger”.

 

Ostatecznie zwycięzcą w kategorii dziecięcy solista gitarowy został Mikołaj Bukraba. W kategorii  młodzieżowej tryumfował Tymoteusz Kasperowicz, a w kategorii dziecięcy solista perkusyjny – Adam Serwiński. W kategorii młodzieżowy solista perkusyjny wygrał Tomasz Ratka. Nagroda publiczności przypadła Natalii Kuriacie.

 

 

Organizatorem konkursu było Centrum Edukacji Muzycznej z Polkowic, a w szczególności panie Agata Jakubas i Janina Biegańska. Fundatorami nagród w postaci pucharów,  dyplomów i paczek był Urząd Gminy Polkowice.