Przejdź do treści

Siedem mieszkań gotowych

Siedem mieszkań gotowych
fot. Paweł Paździor

Dodane: Poniedziałek, 02 lipca 2018

Każde z nich ma ponad 20 m2 powierzchni. To mieszkania socjalne, z kuchnią i łazienką. Znajdują się przy ulicy Strumykowej 21 w Suchej Górnej.

 

- Zakończyliśmy prace remontowe w budynku wielorodzinnym w Suchej Górnej. Wcześniej było tutaj pięć mieszkań, teraz jest siedem. Wszystkie kompleksowo wyposażone. Siedem to szczęśliwa liczba. W ramach naszego programu mieszkaniowego zamierzamy oddać setki mieszkań. To taki symboliczny początek – mówi nam Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic.

- W budynku zostały wymienione wszystkie instalacje – wodna, elektryczna, kanalizacja sanitarna. Są całkowicie nowe urządzenia sanitarne. Ten budynek jest wyjątkowy choćby ze względu na fakt, że zastosowaliśmy gruntowy wymiennik ciepła. Oznacza to, że koszty eksploatacyjne będą niższe. W okresie zimowym powietrze zostanie ogrzane, a w okresie ciepłym ochłodzone – podkreśla Krzysztof Sadowski – inspektor ds. technicznych w Polkowickim Przedsiębiorstwie Komunalnym, które wykonało  przebudowę.

Wyjątkowy jest także widok z okien oraz z terenu przy budynku, bo tuż obok na jednym ze słupów elektrycznych znajduje się gniazdo bocianów.

Na dachu budynku zostały zamontowane panele fotowoltaiczne na potrzeby zasilenia
w energię elektryczną części wspólnych budynku. Całkowity koszt inwestycji to1 443 538,07 zł z czego ok. 40% zostało dofinansowane z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Dziś nie wiadomo jeszcze, kto zamieszka w budynku.

- Decyzja o tym zostanie podjęta przez Gminna Komisję Mieszkaniową po analizie listy mieszkaniowej – mówi burmistrz Wabik.

 

Siedem mieszkań gotowych
fot. Paweł Paździor
Siedem mieszkań gotowych
fot. Paweł Paździor
Siedem mieszkań gotowych
fot. Paweł Paździor