Przejdź do treści

CCC w grupie A Euroligi

CCC w grupie A Euroligi

Dodane: Piątek, 06 lipca 2018

W Monachium rozlosowano grupy tegorocznych rozgrywek Euroligi Kobiet. Polkowiczanki trafiły do grupy A z obrończyniami tytułu UMMC Jekaterynburg.

 

W sezonie 2018/2019 do rozgrywek zgłosiło się 20 zespołów, z których 12 zagra bezpośrednio w sezonie zasadniczym, a pozostałych 8, o awans i cztery miejsca w dwóch grupach powalczy w kwalifikacjach.

CCC Polkowice rozgrywki rozpocznie od rundy zasadniczej, w grupie A, w której rywalizować będzie z: UMMC Jekaterynburg (Rosja), ZVVZ USK Praga (Czechy), Famila Basket Schio (Włochy), Mithra Castors Braine (Belgia) oraz zwycięzcami kwalifikacji z par: Nadezhda Orenburg (Rosja)/Cukurova Basketbol (Turcja) i ESBVA-LM (Francja)/Atomeromu Szekszard (Węgry).

W grupie B zagrają: Dynamo Kursk (Rosja), Fenerbahce Stambuł (Turcja), Sopron Basket (Rosja), Avenida Salamanca (Hiszpania), Hatay BB (Turcja), Flammes Carolo Basket (Francja) oraz zwycięzcy kwalifikacji w parach Wisła Kraków (Polska)/Olympiacos Pireus (Grecja) oraz Umana Reyer Venezia (Włochy)/TTT Ryga (Łotwa).

Runda kwalifikacyjna Euroligi Kobiet zostanie rozegrana 9 i 12 października. Pierwszą kolejkę sezonu zasadniczego, w której wystąpią mistrzynie Polski, zaplanowano na 24 października.