Przejdź do treści

Atrakcyjnie i wesoło

Atrakcyjnie i wesoło
fot. Paweł Paździor

Dodane: Wtorek, 10 lipca 2018

Ponad setka dzieci bierze udział w półkoloniach organizowanych przez gminę Polkowice. Dziś uczestnicy odwiedzili kręgielnię. W planach są jeszcze, między innymi wycieczka do kina, gry i zabawy na świeżym powietrzu i wiele innych ciekawych zajęć.

 

- Jest super. Bardzo nam się podoba – komentują zgodnie uczestnicy półkolonii. Przez cały lipiec zajęcia w ramach półkolonii odbywają się w Szkole Podstawowej Nr 4, od poniedziałku do piątku, w godzinach 7.30-15.30. Rodzice dzieci biorących udział w półkolonii ponoszą jedynie koszty wyżywienia w wysokości 6 złotych dziennie. Za resztę płaci gmina Polkowice.

Zajęcia odbywają się w tygodniowych cyklach. Mają na celu między innymi kształtowanie umiejętności współistnienia i współdziałania w grupie rówieśniczej, rozwijanie kreatywnej osobowości uczniów, poszerzanie ich wiedzy oraz wzbogacanie słownictwa i twórczej aktywności. Jeszcze w tym tygodniu zaplanowano konkurs plastyczny, wycieczkę do Lubina oraz zabawy integracyjne. Pierwsze cztery turnusy półkolonii zaplanowano w SP4, a w sierpniu dzieci przeniosą się do „trójki”.

 

Atrakcyjnie i wesoło
fot. Paweł Paździor