Przejdź do treści

Złóż wniosek elektronicznie

Złóż wniosek elektronicznie

Dodane: Czwartek, 12 lipca 2018

Od początku lipca można składać elektronicznie wnioski o wypłatę świadczeń w Dziale Świadczeń Rodzinnych OPS Polkowice.

 

- Zachęcamy do wykorzystywania nowoczesnych technologii. One usprawniają naszą pracę i sprawiają, że naszym interesantom też jest łatwiej – mówi dodaje Monika Malig-Kikut, zastępca dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej.

Polkowicki OPS bardzo chętnie korzysta z nowych technologii w codziennej pracy. To znacząco usprawnia organizację procesu rozpatrywania spraw administracyjnych.

- Do komunikowania się z naszymi interesantami wykorzystujemy pocztę elektroniczną. To poprawia nasze relacje z osobami korzystającymi ze świadczeń i poprawia wizerunek jednostki. Jesteśmy otwarci na wszelkie innowacje, chętnie z nich korzystamy. Tym bardziej, że Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic dba o nasz rozwój oraz o to, abyśmy byli wyposażeni w odpowiedni sprzęt. Bez tego nie byłoby to możliwe – mówi wicedyrektor Monika Malig-Kikut.

W obecnym roku w OPS po raz pierwszy wprowadzono podczas weryfikacji świadczeń komunikację poprzez pocztę elektroniczną. Oznacza to, że osoba, która złoży wniosek o świadczenie zostanie powiadomiona o rozstrzygnięciu swojej sprawy poprzez e-mail. W przypadku świadczenia Dobry Start będzie to informacja o przyznaniu 300zł na uczące się dziecko oraz o terminie wypłaty. W pozostałych świadczeniach informacja o możliwości odbioru decyzji administracyjnej. Dla mieszkańca naszej gminy to istotna nowość, bo gdy tylko Dział Świadczeń Rodzinnych rozpatrzy sprawę od razu system informatyczny prześle stosowną informację. Składanie wniosków odbywa się poprzez aplikację Empatia. Za jej pośrednictwem można złożyć wnioski między innymi o ustalenie prawa do świadczeń w ramach programu 500+, Dobry Start „300+”. Na dziś złożono 503 wnioski do programu Dobry Start „300+”. Z kolei o świadczenie wychowawcze 500+ -ubiega się jak na razie 127 osób. 

Przy okazji warto wspomnieć, że na wypłatę świadczeń w ramach programu 500+ OPS wydaje ponad 1.240.000 złotych miesięcznie.