Przejdź do treści

Dariusz Miłek wchodzi do kolarskiej ekstraklasy

Dariusz Miłek wchodzi do kolarskiej ekstraklasy

Dodane: Wtorek, 17 lipca 2018

Należąca do Miłka firma CCC będzie sponsorem grupy kolarskiej, która powstanie na bazie BMC Racing Team, który jest jedną z najlepszych grup ścigających się w prestiżowym World Tour skupiającym najlepszych z najlepszych.

 

Informację o tym fakcie podali do publicznej wiadomości prezes Miłek oraz Jim Olchowicz, dyrektor sportowy BMC Racing Team. Moment wybrali szczególni – dzień, w którym kolarze biorący udział w tegorocznym Tour de France, mieli przerwę. W tym najważniejszym wyścigu kolarskim świata, lider BMC, a także aktualny mistrz olimpijski z Rio de Janeiro, Greg Van Avermaet. Belg zdecydował się podpisać kolejny, trzyletni kontrakt. Będzie on liderem nowej grupy, której głównym sponsorem będzie firma CCC. Tym samym Dariusz Miłek, który wiele razy mówił o tym, że jego celem jest przedarcie się do kolarskiej elity, w owej elicie się znalazł.

- Zespół, jaki mamy teraz, czyli CCC Sprandi Polkowice, nie osiągał wielkich sukcesów na arenie międzynarodowej. Wydarzeniem było zaproszenie do Giro d’Italia, ale wyników brakowało. Doszliśmy do momentu, w którym mogliśmy zamknąć projekt albo go rozbudować. Rozglądaliśmy się za możliwościami, ale zakładałem, że wydarzy się to za rok lub dwa. Teraz jest troszkę za szybko, ale projekt sam nas znalazł. Znamy wartość sportową i organizacyjną grupy, której zostajemy sponsorem. To światowa czołówka. Dalej będzie w niej się ścigał Greg Van Avermaet, czyli mistrz olimpijski, zwycięzca rankingu UCI World Tour sprzed roku i aktualny lider Tour de France. To jedna z największych kolarskich gwiazd świata – powiedział w wywiadzie udzielonym Przeglądowi sportowemu Miłek.

Dotychczas CCC sponsorowało grupę ścigającą się na zapleczu elity, w tak zwanej drugiej dywizji. Rozmowy z BMC Racing trwały od miesięcy. Menedżer amerykańskiej grupy poszukiwał sponsora, bo obecny, producent rowerów BMC nie przedłuży wygasającej z końcem roku umowy. Wiadomo, że nowa grupa będzie się ścigać pod nazwą CCC. Wiadomo też, że jednym z dyrektorów sportowych pozostanie Piotr Wadecki. Trwają poszukiwania drugiego sponsora. W ubiegłym roku budżet grupy BMC Racing team wynosił 30 milionów dolarów.