Przejdź do treści

Festiwal trzech kultur

Festiwal trzech kultur
fot. Paweł Paździor

Dodane: Czwartek, 26 lipca 2018

Już w najbliższą sobotę (28.07) polkowicki Amfiteatr zabrzmi dźwiękami ludowej muzyki romskiej, greckiej i polskiej. Wszystko za sprawą festiwalu, organizowanego po raz czwarty przez Stowarzyszenie Romów w Polkowicach.

 

estiwal rozpocznie się o godzinie 16. Zagrają między innymi takie zespoły jak - Grek Zorba, Myro, Romany dance School, Wanessa i polkowicki Terno Drom. To tylko niektórzy wykonawcy, którzy pojawią się na 28 lipca scenie Amfiteatru.

- Do Polkowic przyjadą znani promotorzy muzyki romskiej i greckiej, m. in. Anna Dębicka, Katiusza Kozuba czy Ksenia Stępień – mówi Grażyna Horniak, prezes Stowarzyszenia Romów w Polkowicach.

– Nasi goście nie tylko zaprezentują się na scenie, ale będą także oceniać występy poszczególnych zespołów – wyjaśnia.

Jury przyzna trzy główne nagrody. My będziemy kibicować naszemu Terno Dron, grupie założonej przed prawie 10 laty przez nieżyjącego już Jerzego Horniaka, osoby znanej w Polkowicach ze swojej społecznej działalności oraz popularyzowania kultury romskiej.

Grupa ta ma na swoim koncie występy na festiwalach m. in. w Gorzowie Wielkopolskim, Wrocławiu, Legnicy czy Kielcach. Często można było ją zobaczyć i usłyszeć w Auli Zespołu Szkół czy w Szkole Podstawowej nr 2.

Festiwal Muzyki Romskiej, Greckiej i Polskiej ma już swoją tradycję. Jego trzy pierwsze edycje odbyły się w latach 2008-2016.

Sobotnie koncerty będą się odbywać w godzinach 16-21. Serdecznie zapraszamy.