Przejdź do treści

Kulturalna rozrywka w Amfiteatrze

Kulturalna rozrywka w Amfiteatrze
fot. Konrad Kaptur

Dodane: Wtorek, 31 lipca 2018

W ramach Festiwalu Trzech Kultur organizowanego przez Stowarzyszenie Romów od wielu lat polkowiczanie maja możliwość poznawania ciekawych zespołów muzyczno-tanecznych. Nie inaczej było i w minioną sobotę (28.07).

 

Od samego początku festiwal cieszy się dużym zainteresowaniem. Duża w tym zasługa prezesa Jerzego Horniaka, którego niestety od roku nie ma już między nami. Jurek odszedł do wieczności, ale festiwal, który śmiało można uznać za jego dziecko, nadal przyciąga zespoły gwarantujące wysoki poziom artystyczny. Dzięki temu każdy, kto zdecyduje się przyjść na koncerty musi być usatysfakcjonowany, bo spektrum artystów jest szerokie. W sobotę na scenie mogliśmy podziwiać między innymi zespoły „Romska Zorba – Wanessa” oraz „Grecka Zorba”. Wokalno-taneczne popisy artystów sprawiły, że widzom trudno było usiedzieć w miejscu.

Oczywiście przy okazji Festiwalu Kultury Romskiej nie mogło zabraknąć scenicznego występu zespołu Stowarzyszenia Romów w Polkowicach „Terno Drom”, który jak zawsze zebrał gromkie brawa.

- Fajnie, że przyjeżdżają do nas zespoły z innych miast, ale występy naszych artystów zawsze są czymś wyjątkowym. Na nie czekamy najbardziej i z nich najbardziej się cieszymy – mówili nam widzowie sobotniego festiwalu.

Twórca festiwalu, Jerzy Horniak zawsze podkreślał, że Romowie mają muzykę i taniec we krwi, a na scenie wyrażają siebie. Dbał o to, by festiwal miał odpowiednią oprawę, by był wydarzeniem niezwykłym, dającym wiele radości i satysfakcji zarówno artystom, jak i widzom.

Patrząc na tegoroczną edycję festiwalu można z pełna odpowiedzialnością napisać, że dzieło człowieka żyje dłużej niż on sam.