Przejdź do treści

Do PBO 2019 zgłoszono 33 projekty

Do PBO 2019 zgłoszono 33 projekty

Dodane: Czwartek, 02 sierpnia 2018

Trwa ocena projektów zgłoszonych do Polkowickiego Budżetu Obywatelskiego 2019.  Głosowanie nad tymi spośród nich, które przejdą etap sprawdzania odbędzie się od 1 do 16 września.

 

Budowa placu zabaw, zatoki autobusowej, montaż klimatyzatorów w świetlicy wiejskiej, czy budowa sieci światłowodowej na jednym z polkowickich osiedli – to niektóre z projektów, które zgłosili mieszkańcy w ramach PBO 2019. Są też pomysły bardziej oryginalne, jak choćby wykonanie muralu na jednym z bloków. Od 1 lipca trwa ocena formalna projektów. Urzędnicy sprawdzają między innymi zgodność z planem zagospodarowania przestrzennego, kwestie związane z własnością gruntu, a także szereg innych parametrów. Weryfikacja potrwa do 27 sierpnia, a 1 września rozpocznie się głosowanie. Polkowiczanie zdecydują, które z projektów będą realizowane. Potrwa do 16 września, a 24 września zostanie ogłoszona lista wybranych projektów.

- W PBO wyraża się idea partycypacji społecznej. To sami mieszkańcy decydują o tym, na co wydać pieniądze z budżetu gminy  – mówi Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic.

Na edycję 2019 w budżecie gminy jest zarezerwowana kwota 1 250 000 złotych. Maksymalna wartość jednego projektu miejskiego to 200 tysięcy złotych, natomiast maksymalna wartość projektu na terenie sołectw to 30 tysięcy złotych.

Więcej informacji na temat PBO oraz lista zgłoszonych projektów na stronie internetowej www.pbo.polkowice.eu